Maailm

RÜNNAK KRISTLIKUS POEKESES: mees sundis naisi paljaks võtma ja tulistas üht ohvrit pähe (5)

Toimetas Greete Kõrvits, 21. november 2018 18:25
Katoliiklikus poes seksuaalrünnaku ja mõrva sooritanud meest otsitakse siiani tagaFoto: @ChristineDByers / Twitter
St. Louise linna politsei otsib kolmandat päeva taga kurjategijat, kes kristlikus poekeses naisi seksuaalselt ründas ning ühe kliendi surnuks tulistas.

Kohalik ajaleht Post-Dispatch vahendab, et esmaspäeva pärastlõunal sisenes Catholic Supply (Katoliku kaup ingl. k.) poodi relvastatud mees. Ta käskis kõigil poes viibinud naisterahvastel riided seljast võtta. Seejärel kuritarvitas ta mitut naist. Vägivallatsejat ärritas mingil põhjusel 53aastane poe klient Jamie Schmidt, kellele ta kuuli pähe lasi. Naine suri hiljem haiglas. 

Catholic Supply poeketi president Dan Stutte avaldas oma pöördumises ohvritele ja nende lähedastele kaastunnet ja lubas, et poe esindajad teevad korrakaitsjatega koostööd. Catholic Supply on omamoodi kristlik pudupood, kust saab osta kõike usuga seonduvat: piibleid, palvehelmeid, ehteid, kunstiteoseid, ristimisrõivaid jne. Kolme lapse ema Jamie Schmidt, kes ründamises hukkus, läkski poodi, et roosikrantsi meisterdamiseks helmeid osta.

Samas ostukeskuses asuva halal-lihapoe Salam Market müüja Shala Malik sõnas, et oli naabritega toimunust šokis. Ta küll ei tea kristliku poe kolme müüjatari nimesid, kuid tunneb neid nägupidi. Vahel käivad naised tema poest süüa ostmas, vahel on ta neile nende posti ära toonud. „See on kõik nii-nii jube,“ sõnas Malik. „Väga loodan, et nad leiavad selle tüübi üles.“

Kolmapäeval avas Catholic Supply uuesti uksed, ent jõhker kurjategija viibib endiselt kusagil vabaduses.

Samal teemal

04.10.2018
SALAJANE JÄLGIJA: Fitbiti aktiivsusmonitor paljastas mõrvarist kasuisa