Maailm

LOOTUS JÄÄB: eradetektiiv usub, et üksteist aastat tagasi kadunud Maddie elab  (8)

Aadu Hiietamm, 22. november 2018, 08:10
LOOTUS PÜSIB: Kate ja Gerry McCann 2007. aastal jäljetult kadunud tütar Madeleine'i (Maddie) pilti näitamas. Kui Maddie tõepoolest elab, siis on ta juba 15aastane.Foto: PA Pictures/Scanpix
Lõuna-Portugalis Algarve rannikul Praia da Luzis jäi 3. mail 2007 jäljetult kadunuks väike inglise tüdruk Madeleine (Maddie) McCann. Eelmisel nädalal eraldas Briti siseministeerium veel 150 000 naelsterlingit, et tüdruku otsinguid saaks jätkata vähemalt tuleva aasta kevadeni. Eradetektiiv David Edgar usub, et Maddie on elus ning teda hoitakse kuskil peidikus, vahendab The Sun.

Kolmekümneaastase politseistaažiga eradetektiiv David Edgar (61) rääkis ajalehele The Sun, et Maddie on tema arvates elus ning teda hoitakse kusagil maa-aluses peidikus kinni. Edgar peab tõenäoliseks, et tüdruku röövisid pedofiilid ning teda hoitakse endiselt kusagil Portugalis. Kui ta peaks asuma mõnes teises riigis, siis tuleb Edgari arvates kõne alla vaid Portugali naaberriik Hispaania.

Kuna Maddie oli röövimise ajal vaid kolmeaastane, siis ei tea ta 11 ja pool aastat hiljem, kes ta tegelikult on. Kindlasti panid röövijad talle ka uue nime. Kui Maddie tõepoolest elab, siis on ta juba 15aastane. 

Samal teemal

Eradetektiivi sõnul ei tohi lootust kaotada seni, kuni laip on leidmata. „Kui pedofiilid oma ohvri tapavad, siis viskavad nad laiba tavaliselt kusagile lähedale. Ka surnukeha merre heitmise korral oleks see pidanud välja ilmuma,“ arutles Edgar. 

Varemgi on kadunud tüdrukud leitud elavana

Ta meenutas, et maailmas on varemgi pikki aastaid kadunud olnud tüdrukud elusalt välja ilmunud. Näiteks USAs jäi 11aastane Jaycee Lee Dugard kadunuks 10. juunil 1991, kui kaks halli sedaaniga sõitnud tegelast koolibussipeatusse sammunud tüdruku South Lake Tahoe’s kasuisa Carl Probyni silme all kodu lähedal röövisid. Jaycee Lee leiti juhuse tahtel 18 aastat hiljem. Ta oli selleks ajaks oma röövijale sünnitanud ka kaks last. Sarnased on ka Natascha Kampuschi ja Josef Fritzli tütre lood. Natascha Kampuschil õnnestus Austrias oma röövija Wolfgang Priklopili juurest põgeneda pärast kaheksa aastat kestnud vangistust. Josef Fritzl hoidis aga oma tütart koguni 24 aastat keldris kinni ja tegi talle seitse last.   

Ka Maddie vanemad Kate ja Gerry McCann ei ole kaotanud lootust, et nende tütar leitakse elavana. Nad teevad Madeleine'ile endiselt sünnipäeva- ja jõulukinke. Nende kodumajas Rothleys on Madeleine'i toas juba terve kuhi kenasti pakitud kingitusi ning kuu aja pärast lisandub sinna uus pakk.

Ööunele pandud tol ajal alles kolmeaastane Madeleine (Maddie) McCann kadus Portugalis Algarve rannikul Praia da Luzis puhkemajast 2007. aasta 3. mai õhtul. Tema vanemad õhtustasid samal ajal koos sõpradega majast vaid 45 meetri kaugusel asuvas tapasebaaris ning isa ja ema käisid kordamööda kontrollimas, kas lastega on kõik ikka korras.

Ja siis, kell 22, avastas Kate, et lastetoa aken on lahti ja Maddie kadunud. Maddie kaksikutest õde ja vend, kaheaastased Amalie ja Sean, magasid pärast vanema sõsara kadumist rahulikult edasi. Hoolimata kohe alustatud otsingutest ei leidnud Portugali politseinikud ei tüdrukut ega ka kurjategijat.

Maddie lugu tõmbab endiselt tähelepanu 

Portugali politsei lõpetas Madeleine'i kadumisjuhtumi uurimise asitõendite puudumise tõttu 2008. aasta suvel. Briti politsei avas uurimise koodnimetuse „operatsioon Grange“ all uuesti 2011. aastal. Raha uurimiseks andis siseministeerium, mida siis juhtis Theresa May, kellest 2015. aasta suvel sai peaminister. 2013. aastal õnnestus Briti politseil taas uurimisse kaasata ka Portugali politsei. Koostöö kestab.

Riik on kulutanud 11,75 miljonit naelsterlingit

Suurbritannia siseministeerium eraldas eelmisel nädalal uurimise jätkamiseks veel 150 000 naelsterlingit. Sellest rahast peab jätkuma kuni kevadeni. Seni on „operatsioon Grange“ neelanud riigieelarvest 11,75 miljonit naelsterlingit (13,22 miljonit eurot). Lisaks on umbes pool miljonit naelsterlingit kulutanud tüdruku vanemad.

Kõigist pingutustest hoolimata ei ole aga kolmeaastasena kadunud last leitud ei elavalt ega ka surnult. Läbi on otsitud metsatukad ja järved ning küsitletud 600 inimest. Aeg-ajalt saabub küll teateid, et maailma ühes või teises nurgas on nähtud Madeleine'i sarnast tüdrukut. Kontrollimisel on aga alati selgunud, et see on keegi teine.

Kuna Maddie kadumise juhtum on otsingutele kulunud miljonitest hoolimata endiselt lahendamata, siis leiavad paljud britid, et maksumaksjate raha tuleks kasutada otstarbekamalt.

Goncalo Amaral. Foto: Vida Press

Kui politsei jätkab Madeleine'i otsinguid ja ka tema vanemad Kate ja Gerry McCann usuvad, et nende tütar on elus, siis vahetult pärast lapse kadumist uurimist juhtinud portugallane Goncalo Amaral väidab, et väike Maddie on surnud ja ka tema vanemad teavad seda. Amaral on kindel, et Madeleine suri puhkemajas õnnetusjuhtumi tagajärjel ning tema vanemad toimetasid laiba kõrvale. Tütre kadumine mõeldi välja selleks, et kardeti tema õnnetut surma tunnistada.

Scotland Yard seevastu on välistanud võimaluse, et McCannid olid tütre kadumises osalised. Uurijad teatasid ka äsja, et on leitud kaks uut juhtlõnga, kuid uurimise huvides neid ei avalikustata. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee