Eesti uudised

Selgusid viimast korda välja antava Aadu Luukase preemia nominendid 

Toimetas Kadi Raal, 21. november 2018 15:06
2016. aasta preemia nominendid Tallinnas Kadrioru lossis. Foto: Jörgen Norkroos
Aadu Luukase Sihtasutuse nõukogu valis välja kuus nominenti, kellest üks pälvib juba järgmise kuu alguses viimast korda välja antava missioonipreemia. 
12. korda välja antava missioonipreemia nominendid on EELK Usuteaduse Instituut, hariduspedagoog Liivika Simmul, ajaloolane Raimo Pullat, vähiravifond Kingitud Elu, Vaba Rahva Laul korraldaja Ülo Kannisto ning kunstiajaloolane Marika Valk.
 

Sihtasutuse nõukogu valis nominendid välja 65 laekunud avalduse seast.  

Laureaati tunnustatakse 32 000 euroga. Ülejäänud viit nominenti tunnustatakse 6400eurose preemiarahaga.

Missioonipreemia laureaat selgub 5. detsembril Maarjamäe lossis.

Missioonipreemia eesmärgiks on tunnustada tublisid Eesti inimesi ja organisatsioone, kes tõelise kirega on panustanud ühiskonna tasakaalustatud arengusse ja Eestis elavate inimeste elukvaliteedi parandamisse.

Varemalt on Aadu Luukase missioonipreemia laureaadi tiitli pälvinud Tallinna Lastehaigla Toetusfond, ajaloolane ja Eesti Kunstiakadeemia professor David Vseviov, Vanalinna Hariduskolleegiumi asutaja ning juht Kersti Nigesen ja SA Metsaülikool, Liikumispuudega Laste Toetusfond ja Eesti Võrkpalli Liit, Tartu Ülikooli professor Marju Lauristin ja vaimulik Toomas Paul, Narva Kolledži direktor Katri Raik, MTÜ Eesti Meestelaulu Selts, SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks, Estonia Seltsi juhataja Arne Mikk ning Ingrid Rüütel ja president Arnold Rüütel. Eelmisel aastal pälvis laureaadi tiitli Vaino Väljas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee