Krimi

GALERII | Eesti kelmid lüpsid lätlaste abil laenumasinast sadu tuhandeid eurosid (9)

Arno Põder, 22. november 2018 16:37
JÕUGU KANDEV TELG: Ruslan Grohhovski otsis Lätist variisikuid ja Vitali Gorkov (helesinises) koordineeris kelmuste toimepanemist.Foto: Robin Roots

Kelmijõuk tõi aasta jooksul Lätist kolmkümmend variisikut ja vormistas nende nimele Eestis ligi 200 000 eurot väikelaene. Samas on võimalik, et petturite tegevus oli hoopis pikaajalisem ja kahjusumma kordi suurem.

Klikk-klikk ja raha tuleb! Polina Gorkoval (30) kulus internetis laenutaotluse täitmiseks vaid mõni minut ja masin langetas välgukiirusel otsuse – juba järgmisel päeval sai raha pangaautomaadist välja võtta. Enne taotluse vormistamist tuli aga natuke rohkem “eeltööd” teha.

Polina abikaasa Vitali Gorkov (35) on ikka ja jälle kerget teenistust otsinud ning seetõttu suure osa oma täismeheaastatest vanglamüüride taga veetnud. Kõigepealt katsetas ta varguste ja kelmustega, siis valeraha ja röövimisega ning hiljem narkoäriga. 2010. aasta märtsis vedas ta Narvast Tallinna ligi kilo amfetamiini, kuid peeti maanteel kinni ja jõudis pealinna juba politseiautos. Järgmised viis ja pool aastat istus Gorkov trellide taga ja kui see talle midagi õpetas, siis ainult seda, et võiks mõne teist liiki kuriteoga õnne proovida.

Nii üritas ta pärast järjekordset vabadusse pääsemist raha teha kiirlaenupettustega ja võttis asja ette kohe päris suurelt. Politsei sai skeemile jälile hoopis üht pisemat arvutikelmust uurides, sest sadadest tuhandetest eurodest ilma jäänud krediidifirma Bondora polnud ise veel toimuvat märganud. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.11.2018
Peen suli või tõesti hädas inimene? Internet kubiseb petturite abipalvetest
09.11.2018
Prokuratuur andis kohtusse EAS-ilt raha välja petnud kelmid
16.10.2018
Politsei hoiatab: Jõgevamaal liiguvad ringi kelmid, kes petavad raha välja
11.10.2018
POLITSEI HOIATAB: kelmid petsid vee "õnnistamisega" vanuritelt välja tuhandeid eurosid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee