Poliitika

ÕL VIDEO | Sotsidel on uus siseministrikandidaat olemas (59)

Ohtuleht.ee, 21. november 2018, 11:07
Spekuleeritakse, et sotside uus siseministrikandidaat on sisekaitseakadeemia rektor Katri Raik, kes ühines erakonnaga alles septembri lõpus.

Senine siseminister Andres Anvelt teatas eile tagasiastumisest ning juba siis ütles Katri Raik ERR-ile, et kui talle Anvelti kohta pakutakse, on ta nõus selle vastu võtma.

Katri Raik on täna riigikogus kohal ning kinnitas meediale, et tõepoolest sai ta sotside juhi Jevgeni Ossinovskiga kokku.

"Me rääkisime esiteks Ida-Viru valimisringkonnast, millel pole praegu esinumbrit. Järgmise nädala Ida-Viru üldkonnal me peaks nimekirja kinnitama," selgitas Raik, et aeg surub peale. Raigist saab tõenäoliselt Ida-Virumaal sotside esinumber.

Samal teemal

Naine lisas, et muuhulgas räägiti ka siseministri ametikohast. Raik andis enda põhimõttelise nõusoleku Anvelti asemele asuda.

"Nagu me teame, siis otsuse teeb Sotsiaaldemokraatliku partei juhatus," ütles ta.

Delfi küsimusele, kas Raigil pole kahju ära tulla Sisekaitseakadeemia juhi ametist, vastas naine, et tal pole eriti valikut, kuna olukord on segane ning on vaja appi minna. Siiski kinnitas Raik, et ta tuleks Sisekaitseakadeemiast ära raske südamega. Ta lisas, et ei maksa sündmustest ette rutata ning Sotsiaaldemokraatliku erakonna juhatus langetab enda otsuse siseministri ameti osas neljapäeva õhtul. Siis peab peaminister minema presidendi juurde ning seejärel saab Raik anda ametivande.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee