Eesti uudised

Ruhnlased tõrjusid veised lennurajalt 

Siim Randla, 21. november 2018, 07:11
Foto: Terje Lepp
Ruhnus käivitub taas lennuliiklus, sest kohalikel elanikel õnnestus öösiti lennurajal käinud ja sinna jäätmeid jätnud šoti mägiveised aedikusse ajada.

Alates 16. novembrist on lennurada avatud ja käesoleva ajani on suudetud loomi lennuväljalt eemale hoida, teatas Tallinna lennujaama kommunikatsioonijuht Margot Holts. Esmaspäeval sai Tallinna lennujaam Ruhnu vallavalitsusest info, et loomad on õnnestunud ajada tugevdatud aedikusse. Holts märgib, et iga loomapidaja kohus on kanda hoolt oma kariloomade eest. „Kui loomapidaja ei hoolitse oma loomade eest, siis langeb vastutus paratamatult vallavalitsuse kanda. Vabalt ringiliikuvad lihaveised ei ole probleem üksnes lennuväljale, vaid ka kogu saare elanikele, kelle õuedes-aedades nad käivad,“ sõnab Holts.

Samal teemal

Hiljuti teatas Ruhnu vallavanem Siim Avi pöördumises peaminister Jüri Ratase majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, Tallinna lennujaama, Kuressaare lennujaama ja maanteeameti poole, et Ruhnu saarel on erakorraline olukord. Katkenud on mandri ja saare vaheline püsiühendus, laeva navigatsioonihooaeg lõppes oktoobris. „Ruhnu saarel on lennuliiklus suletud seoses asjaoluga, et metsikud šoti mägiveise tõugu loomad käivad öösiti Ruhnu lennurajal, jättes sinna jäätmeid. Kuressaare lennujaam on sulgenud Ruhnu lennuraja üheks kuuks, kuni probleem loomadega leiab lahenduse,“ teatas ta. „Ruhnu vallavalitsus ja Ruhnu saare elanikud on oma jõududega talgute korras üritanud šoti mägiveiste karja ühte kohta ajada . Selgus, et seda on väga keeruline teha. Katse ebaõnnestus,“ kirjutas vallajuht toona.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee