Eesti uudised

Vanur tahab sauna ehitada, aga Pärnu linn seisab vastu! (42)

Juhan Haravee, 20. november 2018, 20:05
KULDSETE KÄTEGA: Hillar-Eduardile endalegi ei meenu kõik ametid, mida tal on tulnud elu jooksul pidada. Saunu on ta ehitanud aga 70–80 tükki.  Foto: Teet Malsroos

Pärnu pensionär otsustas munitsipaalmajja sauna ehitada. Võimud kahtlustavad aga, et tal on plaanis ehitada supluslinna veel üks joomaurgas. „Soovime maksumaksjate raha kasutada võimalikult otstarbekalt ega pea saunasoovi otstarbekaks,“ ütleb linnavalitsuse  esindaja.

83aastane Hillar-Eduard elab Pärnus Liiva tänava kortermajas. See ehitati kunagi ühiselamuks ja kuulub praegu linnale. Maja tuba-korterites elavad need, kes ei saa kesise sissetuleku tõttui endale lubada kuurortlinna uhkemaid apartemente. Seltskond on kirju. Töökatest ja tublidest pärnakatest tõsiste sõltuvusprobleemidega inimesteni.

Hillar-Eduard elab Liiva tänaval juba 15 aastat, seltsiks vaid võõraid pelgav kass, televiisor ja riiulitäis raamatuid – peamiselt teatmeteosed, mis on tema erilised lemmikud. Oma päevi veedab vanahärra põhiliselt nelja seina vahel. Pikemaid jalutuskäike ta enam ette ei võta, eriti pärast seda, kui üks kohalik noor talle aastate eest vöötrajal autoga otsa sõitis. Hillar-Eduard näitab röntgenipilte, millel on hõlpsasti tuvastatavad tema jala- ja vaagnakuud toestavad metalldetailid ja kruvid, mille eest ta peaks noorele kaaslinlasele elu lõpuni tänulik olema.    

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

3. november 2018, 10:48
Tallinna munitsipaalmajade elanikud elavad linnale võlgu
1. august 2016, 04:00
Okse liftis ja tarakanid toas – munitsipaalmaja igapäevaelu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee