Maailm

CHICAGO HAIGLATULISTAMINE: hullunud eks tulistas oma endist kihlatut neli korda 

Toimetas Greete Kõrvits, 20. november 2018 20:53
Chicago Mercy haigla šokis töötajad ja patsiendid lahkuvad pärast tunnistuste andmistFoto: AFP/Scanpix
Esmaspäeva õhtul Chicago haiglas kolm inimest surnuks tulistanud mehe üks ohvritest oli tema endine elukaaslane, kirjutab BBC.

Dr Tamara O'Neal on osa nukrast statistikast, üks sadadest naistest, kes USAs igal aastal lähisuhtevägivalla tagajärjel hukkub. Politifacti andmeil on igapäevane keskmine 2,54 mõrvatud naist - mõrvariteks siis kas praegused või endised abikaasad-elukaaslased või muul viisil ohvriga intiimselt seotud mehed. Dr O'Neal ja tema mõrvar olid naise kolleegide sõnul kunagi kihlunud, ent planeeritud pulmapäev tuli ja läks, ilma, et nemad midagi naise abiellumisest oleksid kuulnud, seega oletavad nad, et ilmselt suhe kas lõppes või ei jõudnud abieluranda mingil muul põhjusel.

Dr Tamara O'Neal töötas haigla traumapunktis ning juhatas oma kodukiriku koori Foto: @CharlieDeMar / Twitter

Tulistaja, 32aastane Juan Lopez hukkus samuti, ent veel pole selge, kas tulevahetuses politseiga või enesetapu järel.

Ühe tunnistaja sõnul tulistas Lopez esimese lasu järel maha kukkunud dr O'Neali veel kolm korda. Politseinikke nähes jooksis mees haiglasse.

Üks abikaasaga traumapunkti tulnud mees sõnas, et maniakaalne Lopez tulistas haigla siseruumides täiesti sihitult, haiglatöötajad ja külastajad peitsid end laudade ja istmete varju. Dr O'Neal oli ka ise traumapunkti arst.

Tulistamises hukkus ka 25aastane farmatseut Dayna Less, värske ülikoolilõpetaja, kes oli haiglas asuvas apteegis praktikal. Kolmas hukkunu oli politseinik, 28aastane kolme väikelapse isa Samuel Jimenez.

Samal teemal

20.11.2018
FOTOD | Chicago haiglas lasti neli inimest maha