Afgaani sõjaväelased sündmuskohal. Uranuse-nimeline peosaal oli usupüha puhuks värviliselt valgustatud.Foto: Zuma Press / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 20. november 2018 16:38
Afganistani pealinnas Kabulis toimunud plahvatuses hukkus vähemalt 43 ja sai viga üle 80 inimese, vahendavad BBC ja kohalik TOLOnews.

Plahvatus toimus kohaliku aja järgi kell 18.15 hoones, kus peamiselt korraldatakse pulmapidusid. Tol hetkel aga tähistas suur rahvahulk seal islamiprohvet Mohammedi sünnipäeva. Mõnedel andmetel võis seal olla kuni 1000 inimest, peamiselt õpetlased ja usuteadlased. Prohveti sünnipäeva tähistasid inimesed kogu riigis.

Samuti pole keegi veel plahvatuse eest vastutust võtnud, kuid nii Taliban kui ISIS korraldavad Afganistanis regulaarselt veriseid rünnakuid. Afganistani siseministeeriumi teatel oli tegemist enesetapurünnakuga. Seda kinnitab saali omanik, kelle sõnul seisis enesetaputerrorist täpselt saali kogunenud rahvahulga keskel.

Afgaani sõjaväelased sündmuskohal. Uranuse-nimeline peosaal oli usupüha puhuks värviliselt valgustatud. Foto: Zuma Press / Scanpix