Maailm

Kabulis toimunud plahvatus tappis 43 inimest (3)

Toimetas Greete Kõrvits, 20. november 2018 16:38
Afgaani sõjaväelased sündmuskohal. Uranuse-nimeline peosaal oli usupüha puhuks värviliselt valgustatud.Foto: Zuma Press / Scanpix
Afganistani pealinnas Kabulis toimunud plahvatuses hukkus vähemalt 43 ja sai viga üle 80 inimese, vahendavad BBC ja kohalik TOLOnews.

Plahvatus toimus kohaliku aja järgi kell 18.15 hoones, kus peamiselt korraldatakse pulmapidusid. Tol hetkel aga tähistas suur rahvahulk seal islamiprohvet Mohammedi sünnipäeva. Mõnedel andmetel võis seal olla kuni 1000 inimest, peamiselt õpetlased ja usuteadlased. Prohveti sünnipäeva tähistasid inimesed kogu riigis.

Samuti pole keegi veel plahvatuse eest vastutust võtnud, kuid nii Taliban kui ISIS korraldavad Afganistanis regulaarselt veriseid rünnakuid. Afganistani siseministeeriumi teatel oli tegemist enesetapurünnakuga. Seda kinnitab saali omanik, kelle sõnul seisis enesetaputerrorist täpselt saali kogunenud rahvahulga keskel.

Afgaani sõjaväelased sündmuskohal. Uranuse-nimeline peosaal oli usupüha puhuks värviliselt valgustatud. Foto: Zuma Press / Scanpix

Samal teemal

18.10.2018
USA kindral pääses napilt Talibani rünnakust, Afganistani kõrged sõjaväelased hukkusid
15.08.2018
TERRORISTIDE JÕUNUMBRID: Taliban hoidis tervet linna viis päeva pantvangis
15.08.2018
Terrorirünnakus Kabuli huvikoolile hukkus 48 inimest, suures osas teismelised lapsed

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee