Poliitika

Vabaerakond ÜRO ränderaamistikku ei toeta (6)

Marvel Riik, 20. november 2018, 14:26
President Kersti Kaljulaid arutas pärastlõunal Vabaerakonna juhtide Andres Herkeli ja Kaul Nurmiga valitsuskriisi. Ühtlasi teatasid vabaerakondlased, et neilt ei maksa oodata toetust ÜRO ränderaamistikule.

„Presidenti huvitas see, milline on Vabaerakonna seisukoht. Me ei ole selles küsimuses võtnud ülearu aktiivseid positsioone, aga erakonna juhatus on otsustanud rändelepperaamistikku mitte toetada,“ teatas Herkel pärast kohtumist presidendiga. „Seal on selline „tulge-tulge!“ ideoloogia: ränne kui progressi alus.“

Lisaks ideoloogilistele küsimusele on Vabaerakond raamistiku osas ettevaatlik, kuna ei ole selge, kas ÜRO algatus viib kunagi siduvate lepeteni. „Me ei tea seda, mis on nende tekstide autorite lõppeesmärk,“ märkis Nurm.

Peale ränderaamistiku oli päevakorras veel teema, kuidas liita Tallinna arengutasemega ülejäänud Eesti. „Meil oli selles küsimuses presidendiga täielik üksmeel,“ teatas Nurm.

Vabaerakondlased plaanivad Euroopa struktuurivahendeid taotleda kahes erinevad piirkonnas: Tallinn ja muu Eesti.

6 KOMMENTAARI

k
krt siin saab nii lühikeselt kirjutada vaid. sööb teksti ära 20. november 2018, 16:03
Paljude segaste sõnastustega deklaratsioonide ettepakkumine seisnebki sellel et äkki läheb õnneks ja keegi liitub. Siis tekitatakse grupisurve,et täie...
(loe edasi)
m
mina 20. november 2018, 15:18
Vabaerakond on vaba ja ei pea nende sotside-kesikute järel jooksma! Edu teile!
Loe kõiki (6)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee