Krimi

FOTOD JA VIDEO SÜNDMUSKOHALT | Viljandimaal hukkus tulekahjus kolm inimest, kaks päästeti akna kaudu (6)

Ohtuleht.ee | Fotod: Kenno Soo, Kaspar Pokk, 20. november 2018 13:44
Viljandimaal hukkus tulekahjus kolm inimestFoto: Kenno Soo
Viljandimaal Kõidama külas hukkus korteripõlengus kolm inimest.

Põhja-Sakala vallast Kõidama külast teatati esmaspäeval kell 20.51 häirekeskusele, et kortermaja teisel korrusel on tuba suitsu täis ja teataja ei pääse korterist välja. Viie minutiga sündmuskohale jõudnud Suure-Jaani komando päästjad nägid, et kortermaja esimese korruse aknast oli leek väljas.

 

Päästjad alustasid suitsusukeldustöid ja kuna kortermajavälisuks oli lukus, murti see kangiga lahti. Päästjad tõid esimese korruse põlevast korterist välja inimese, kes oli hukkunud. Esimese korruse kõrvalkorterist päästeti üks naisterahvas akna kaudu, kuna maja koridor oli suitsu täis.

Põlenud korteri kohalt, teiselt korruselt toodi välja veel kaks hukkunut ning kõrvalolevast korterist päästeti veel üks naisterahvas, samuti akna kaudu.

Kokku hukkus tulekahjus vanem naisterahvas ja kaks keskealist meest. Esialgsetel andmetel oli tegu ema ja tema täiskasvanud poegadega.

Viljandimaal hukkus tulekahjus kolm inimestFoto: Kenno Soo

Tuli oli pääsenud ka vahelagedesse, ning päästjad otsisid ja kustutasid tulekoldeid. Tegemist oli kahekorruselise ühe trepikojaga nelja korteriga kivimajaga.

Põlengu põhjuseks oli ilmselt rikkis pliit

Päästjad piirasid tulekahju leviku ligi poole tunniga, kuid põlengu lõpliku kustutamiseni kulus veel mitu tundi ja selleks tuli avada saepurutäidisega vahelagesid. Põlengus hävis enamus esimese korruse korteri sisustusest. Täiendavalt sündmuskohta uurinud menetlusinspektorite hinnangul sai tulekahju alguse rikkest pliidi elektrisüsteemis. Esialgu põlengu põhjuseks arvatud hooletus lahtise tulega ei osutunud õigeks.

„Kui kardate, et teie või teie naabri kodu on muutunud tuleohtlikuks ja sealt puudub suitsuandur, andke meile teada ja tellige päästjate kodunõustamine,“ ütles Uustalu. „Päästjad vaatavad kasvõi korduvalt kodu ohutuse üle, aitavad leida parandamist vajavad kohad ja paigaldavad anduri.“ Tasuta ohutusnõustamise saate tellida päästeala infotelefoni 1524 kaudu.

Viljandimaal hukkus tulekahjus kolm inimestFoto: Kaspar Pokk

Päästetöid juhib kohapeal Viljandi operatiivkorrapidaja ja päästetöid viisid läbi Suure-Jaani ja Viljandi komando päästjad. Tulekahju tekkepõhjus ja asjaolud selgitatakse välja menetluse käigus.

Tulekahjudes on sel aastal hukkunud 37 inimest. Neist 18 on surma saanud Lõuna-Eestis juhtunud tulekahjudes. Eelmisel aastal hukkus tulekahjudes kokku 38 inimest, neist 11 Lõuna-Eestis. Kõige rohkem traagiliselt lõppevaid tulekahjusid saab alguse hooletust suitsetamisest või lahtise tule kasutamisest.

Samal teemal

20.10.2018
GALERII | Viljandimaa põlengus hukkus kolm inimest. Tuppa imbunud kärsahais päästis naabri tulesurmast
18.10.2018
ÕNNETUS EI HÜÜA TULLES: katusel põlema läinud mehe elu päästis tema mälust kustunud telefonikõne
16.10.2018
California metsatulekahjudes on juba 63 hukkunut
14.10.2018
„KUI SURED, SURE VÄHEMALT VÕIDELDES!“ California hiigelpõlengutes on hukkunud 50 inimest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee