Eesti uudised

Valitsuskriisi lahendus: ÜRO ränderaamistiku saatuse otsustavad riigikogulased (58)

Marvel Riik, 19. november 2018 22:35
KRIIS KOBRUTAB: Pühapäeval sattus Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder meedia piiramisrõngasse, minnes Stenbocki majja kohtumisele peaminister Jüri Ratase ning Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Jevgeni Ossinovskiga.Foto: Tiina Kõrtsini

Kuigi koalitsioon valitsuskriisis konsensusliku lahenduseni ei jõudnud, on sotsiaaldemokraatide esimehe Jevgeni Ossinovski eestvedamisel otsustatud, et ÜRO ränderaamistiku toetamise otsustab riigikogu. Kõige varem võib riigikogu asuda seda pähklit purema neljapäeval.

Sotsiaaldemokraatide juhi Jevgeni Ossinovski sõnul oleks ÜRO rändelepe saanud eelmisel valitsuse istungil heakskiidu, kui Isamaa poleks EKRE-lt saanud nakkust. „See, et eelmisel esmaspäeval Isamaa EKRE survel ootamatult meelt muutis, tuli meile üllatusena,“ tunnistas Ossinovski.

Kuigi esmalt läks reedel lendu sõnum, et sotsid nõuavad isamaalasest justiitsministri Urmas Reinsalu tagasiastumist, oli see Ossinovski sõnul vaid üks võimalik lahendus olukorrale, mille tegelik eesmärk oli taastada Eesti välispoliitika senine praktika – konsensuslikult toetatakse liitlasi – ja seista selle eest, et häälekas vähemus (loe: Isamaa) ei saaks dikteerida valitsuse otsuseid. Soovi valitsust lõhkuda või sealt sootuks ära minna sotsidel Ossinovski sõnade järgi ei olnud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.12.2018
Krista Aru: šokolaadist keeldumine solvas uussisserändajatest mehi
27.11.2018
Juhtkiri | Eesti ühineb rändeleppega vastuolijate kiuste
27.11.2018
Eestist ei lähe keegi Marokosse, rändelepe kiidetakse heaks peaassambleel
27.11.2018
GALERII | President arutas väliskomisjoniga ÜRO ränderaamistikku ja olukorda Ukrainas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee