Marju LAuristinFoto: Teet Malsroos
Ohtuleht.ee 19. november 2018 19:52
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatuse liikme Marju Lauristini sõnul tunnistas partei esimees Jevgeni Ossinovski, et reageeris liiga ägedalt, kui ähvardas viia SDE valitsusest ära, kui Isamaa liige Urmas Reinsalu justiitsministri ametist ei tagane.

"Peab ütlema, et Ossinovski täna ise ütles ka, et ta läks natuke ägedaks sellises esimeses pahameeles, et sisuliselt mingit valitsuse lõhkiajamise mõtet ei olnud," kommenteeris Lauristin "Ringvaates", vahendas ERRi uudisteportaal.

"Küsimus on ikkagi selles, et see olukord, kus ühe koalitsioonierakonna minister sisuliselt astub vastu kogu Eesti senise välispoliitika heale tavale - kus on üksmeeles püütud hoida need suured välispoliitilised teemad väljapoole sisepoliitilist punktivõistlemist - , oli nii šokeeriv, et ta tunnistas ise ka, et reageeris natuke liiga ägedalt," lisas Lauristin.

"Täna tegid ju sotsid ettepaneku, et lahendada kriis niiviisi, et kogu rändekompakti teema otsustada riigikogus, mida oleks võib-olla pidanud kohe tegema. Mul on hea meel, et president võttis sotside ettepaneku vastu, nii et loodan, et sellega valitsuskriis on juba iseendast möödas," lisas ta.