Maailm

Eesti salakaubavedajad vedasid Soome 5 TONNI nuusktubakat (6)

Toimetas Greete Kõrvits, 19. november 2018 20:38
Nuusktubakat täis tuubitud kaubik: salakaubavedajad väikeste kogustega ei äritsenudFoto: Soome toll
Soome tolliametnikud tabasid peamiselt Eestist pärit salakaubavedajad, kes on viimase poole aasta jooksul ebaseaduslikult üle põhjanaabrite piiri toimetanud 5 tonni nuusktubakat, vahendab Iltalehti. Salakaubavedu käis Rootsi ja Soome vahel ning põhjustas soomlastele enam kui 2 miljoni euro väärtuses kahju tubaka eest saamata jäänud tollimaksudes.

Jõuk ostis nuusktubakat kokku Rootsist, Haaparanta ja Stockholmi lähistel asuvatest hulgipoodidest ning vedas kaupa Soome poole läbi mitme erineva piiripunkti. Tubaka vedamisel kasutasid kurjategijad nii tavalisi sõiduautosid, kaubikuid kui ka veofirmat, kellele andis kauba kohta valeinfot.

Vältimaks võimalust, et jõugu oma sõiduvahendid korduvas ja pidevas piiriületuses ametnikele silma jäävad, liimisid smugeldajad autode numbrimärkidele kleepsud, millele kirjutasid valed numbrid. Need kopeerisid kurjategijad lihtlabaselt maha Soome liikluses nähtud autodelt.

Selliste kleepsudega varjasid smugeldajad oma autode tegelikke numbrimärkeFoto: Soome toll

Kokku oli jõugus, mida juhtis Soome tolli kirjelduse järgi „keskealine eesti mees“, 11 liiget, enamik neist Eestist pärit. Hetkel viibib vahi all neli eestlast. Soome ja Eesti uurijad teevad pättide tabamisel tihedalt koostööd, ent kõik vahistamised on seni toimunud Soome pinnal. Uurimine on hetkel lõppjärgus ja tõenäoliselt esitavad Soome võimud esimesed süüdistused 2019. aasta jaanuari lõpus-veebruari alguses.

Foto: Soome toll

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee