Juhtkiri

Juhtkiri | Oravad saavad riigimehelikult toetada rändelepet ja valitsuse püsimist (11)

Ohtuleht.ee, 19. november 2018, 17:49
 LAURA OKS
Saamaks aru, et peaaegu valitsuskriisini viinud arengu puhul pole põhisüüdlane sugugi rändelepe, piisab, kui vaadata erakondade reitinguid. Nii sotside seitsme- kui ka Isamaa viieprotsendiseks sulanud toetus on sundinud neid meeleheitlikele tegudele, sest see on nende jaoks puhtalt ellujäämisküsimus.

Vaevalt sotsid isegi uskusid, et Isamaa minister nende ultimaatumi peale tagasi kutsutakse, ning Urmas Reinsalu sai omakorda demonstreerida selgroogu, kui raius, et riiki ei juhita põlvili olles. Ja praegu viitavad kõik märgid sellele, et peaministrile pidevalt ette heidetud ümmarguse jutu veeretamise ja oma seisukohtade jaanalinnulikult väljaütlemisest hoidumine toob talle nüüdki edu. Sest mille muu kui eduna saab hinnata olukorda, kui valitsusest ei lahku sotsid ega Isamaa, ning tagatipuks lükatakse rändeleppe üle otsustamine sotside ettepanekul riigikogu kraesse – vastu tolle enda tahtmist.

Tuleb nentida, et sellises lahenduses on isegi mängu ilu, kui rändelepe võetakse riigikogus vastu Reformierakonna häälte toel. Sest nurises ju Eerik-Niiles Kross äsja riigimehelikkuse puudumise üle Eesti poliitikas. Nüüd on oravatel võimalus riigikogus hääletades näidata, et neile on tõepoolest ülimuslik Eesti maine päästmine maailma silmis ning nad ei hakka leppe vastu hääletama pelgalt Ratase valitsusele ärategemise üürikese rõõmu pärast.

Asjade sellise kulgemise juures säilitaksid ka kõik ülejäänud erakonnad oma näo. Isamaa, EKRE ja Vabaerakond saaksid olla leppe vastu sirge seljaga. Ning samamoodi saaksid selle poolt olla peale sotside ja Reformierakonna leebe lasteaedniku Jüri Ratase Keskerakond. Nii õnnestuks kriis kõigi erakondade huvides poliittehnoloogiliselt jäägitult ära kasutada.   

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee