Eesti uudised

Vene sõjavägi harjutab sõda droonide vastu (2)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 19. november 2018 19:23
Vene sõjaväeõppus sel sügisel. Foto: ITAR-TASS/Scanpix
Droonid võtavad lahinguväljadel üha rohkem võimust ja selle trendi valguses on Venemaa kaitseministeerium käskinud kõigil sõjaväeharudel alustada droonidevastase võitluse treeninguid.

Popularmechanics kirjutab, et Vene ajalehe Izvestia teatel katsetati uusi taktikaid esmakordselt oktoobris Mustal merel toimunud õppustel. Ka maaväed alustavad droonide peletamise treeninguid. 

Pööre taktikaõppustel sai alguse Vene sõjaväe tänavusest kogemusest Süürias. Jaanuaris ründas enam kui tosin lõhkeainetega relvastatud drooni seal regioonis erinevaid Vene sihtmärke. Kümme drooni võtsid suuna õhuväebaasile ja kolm ründasid mereväebaasi.

Rünnakud tõrjuti edukalt: Vene vägedel õnnestus seitse drooni õhusõidukivastaste rakettidega alla tulistada ja kuus üle võtta. Kaitseministeerium demonstreeris rekvireeritud droone ka Facebookis ja märkis sealjuures, et tõenäoliselt viidi rünnak läbi „umbes sajakilomeetrise vahemaa kauguselt“.

Venemaa valitsus süüdistab rünnakus USAd.

Mingit kahju too vahejuhtum ei tekitanud ja oli näha, et ründevahendid olid üsna kodukootud. Pisikeste mootoritega odavast vineerist droonid demonstreerisid siiski sõja muutuvat olemust. Ning kui Vene sõjavägi kavatseb jätkata oma tegevust üle maailma, siis tahab kaitseministeerium, et sõjaväelased oleksid selleks paremini ette valmistatud.

Samal teemal

02.01.2019
Uued ajad, uued ametid: kaitsevägi otsib droonijaole ülemat

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee