JÄLLE VIDEOS: Leedu presidendil Dalia Grybauskaitel jäi käimata Eesti sajandal ja ka Läti sajandal aastapäeval.Foto: Priit Simson/Ekspress Meedia
Asso Ladva 18. november 2018 23:34
Leedu presidenti Dalia Grybauskaitet oodati pikisilmi pühapäeval Läti pealinna Riiga, kuid Leedu õhujõudude transpordilennuki rikke tõttu jäi riigipea Vilniusse. Kiiruga salvestati Vilniuse lennujaamas videotervitus, mis asendas Riias elusat presidenti.

Sarnane äpardus juhtus Leedu presidendiga juba tänavu juunis, kui enne võidupüha pidid Tartus kohtuma seitsme riigi presidendid. Toona tabas Leedut äikesetorm, mille tõttu ei saanud lennukid Vilniusest õhku tõusta. Ka siis asendas elusat Leedu presidenti videotervitus.

Pühapäeval tähistas Läti Vabariik sajandat aastapäeva, sel puhul saabusid Läti presidendi Raimonds Vejonise kutsel Riiga kolme riigi presidendid: Kersti Kaljulaid Eestist, Sauli Niinistö Soomest ja Guðni Thorlacius Johannesson Islandist.

Samal teemal

Kommentaarid  (15)

Hirmus Jaan 19. november 2018 18:18
Ei imesta... Leedu majandus/poliitika rohkem sinna Poola/Kesk-Euroopa poole kaldu. Ja seda järjest kiirenevas tempos. Poolakatega usutunnistuski sarnane, samas ajalooliselt kunagised väga võimsad rahvad/riigid. Vene vürstid käisid aastasadu, müts peos, leedukatelt luba küsimas, kuidas asjatada/toimetada... Suur-Leedu piir käis vastu Musta merd. Estid/latgalid rohkem mõisamoonaka tõugu tegelased :).
tõesti? 19. november 2018 13:24
Kui kaua sa toime tuled, kui oled ükskõikne oma töökaaslaste, sõprade ja teiste oluliste inimeste suhtes? Riikidevahelised diplomaatilised suhted on olulised ja pidupäevadel õnnitlemine väga hea tava. See ongi esindusfunktsiooni täitmine. Luua suhteid ja olla pildis. Idiootne on arvata, et õige president istub kuskil oma kabinetis.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS