VÕIMAS TULEVÄRK: Lätlased tähistasid oma sajandat aastapäeva suurejooneliselt.Foto: Reigo Teervalt
Asso Ladva 18. november 2018 22:18
Pühapäeva õhtuks kogunesid kümned tuhanded inimesed Riias taas Daugava kaldapealsele, et osa saada suurejoonelisest valgusetendusest. Kui juba paraadi ajal ei tahtnud pealtvaatajad ära mahtuda, siis saluudi ootuses olid kaldapealsed inimestest umbes.

Muusikaga põimitud valgusetendust „Päikese elu“ nimetasid korraldajad Läti juubelipäeva tippsündmuseks. Üle Daugava jõe viivate sildade vahel etendus põhines Eriks Ešenvaldsi kuueosalisel muusikateosel, prožektorite valgel taevasse lastud ilutulestik kestis järjepanu 20 minutit.

„See on uskumatu, kui palju inimesi kohale tuli,“ vangutab riialane Valdis pead. Etenduse hindab ta suurepäraseks, kuid hilisem trügimine ajas talle hirmu nahka. „Loodetavasti ühtegi last jalge alla ei tallatud.“

Aplausi ja vaimustushõigetega vastu võetud saluut lõppes suure tunglemisega, kui kaldapealsele kogunenud tuhanded inimesed üritasid eri suundades liikuma pääseda. Mõned inimesed suutsid omavahel tülitsema hakata, kuid õnneks ei olnud rusikatega vehklemiseks lihtsalt ruumi.