Eesti uudised

Läti sajanda aastapäeva lõpuks lasti tuhandeid vastu taevast

TIHKE TUNNE: Läti juubelipäeva ilutulestik meelitas Daugava äärde pool Riiat 

Asso Ladva, 18. november 2018 22:18
VÕIMAS TULEVÄRK: Lätlased tähistasid oma sajandat aastapäeva suurejooneliselt.Foto: Reigo Teervalt
Pühapäeva õhtuks kogunesid kümned tuhanded inimesed Riias taas Daugava kaldapealsele, et osa saada suurejoonelisest valgusetendusest. Kui juba paraadi ajal ei tahtnud pealtvaatajad ära mahtuda, siis saluudi ootuses olid kaldapealsed inimestest umbes.

Muusikaga põimitud valgusetendust „Päikese elu“ nimetasid korraldajad Läti juubelipäeva tippsündmuseks. Üle Daugava jõe viivate sildade vahel etendus põhines Eriks Ešenvaldsi kuueosalisel muusikateosel, prožektorite valgel taevasse lastud ilutulestik kestis järjepanu 20 minutit.

„See on uskumatu, kui palju inimesi kohale tuli,“ vangutab riialane Valdis pead. Etenduse hindab ta suurepäraseks, kuid hilisem trügimine ajas talle hirmu nahka. „Loodetavasti ühtegi last jalge alla ei tallatud.“

Aplausi ja vaimustushõigetega vastu võetud saluut lõppes suure tunglemisega, kui kaldapealsele kogunenud tuhanded inimesed üritasid eri suundades liikuma pääseda. Mõned inimesed suutsid omavahel tülitsema hakata, kuid õnneks ei olnud rusikatega vehklemiseks lihtsalt ruumi.

Samal teemal

18.11.2018
TÕELINE RAHVAPIDU: Läti 100 pidustused tõid tuhanded Riia kesklinna
18.11.2018
Juhtkiri | Läti on meile nagu ustav pinginaaber
18.11.2018
Läti paraad jäi paljudel nägemata: parema vaatekoha nimel roniti puude ja aedade otsa
18.11.2018
Läks lahti: Läti riigi juubel vallandas Riias tõelise jaskari

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee