Eesti uudised

TÕELINE RAHVAPIDU: Läti 100 pidustused tõid tuhanded Riia kesklinna (9)

Asso Ladva, 18. november 2018 20:30
VAAT SEE ON PIDU: Pühapäeva õhtul tulid tuhanded riialased Läti sajandat aastapäeva tähistama tõrvikurongkäiguga.Foto: Reigo Teervalt

„Sõitsin kaks ja pool tundi Riiga, sest olin kümme aastat Lätist ära ja tahtsin seda pidu oma silmaga näha. Paraadi küll palju ei näinud, aga see oli uhke,“ räägib Janis, kes koos perega sõitis Madonast Läti sajandal aastapäeval Riiga.

Riia südalinnas käis tõeline möll juba laupäeva õhtul. Midagi vaadata-kuulata oli igas väiksemaski pargis, ja rahvast oli veel südaöölgi liikumas tuhandete kaupa. Isegi nii palju, et politsei hoiatas autojuhte – Riia kesklinnas on liiklus häiritud. Tõelist tungi sai näha aga pühapäevasel paraadil Daugava kaldapealsel, kus parema vaatekoha nimel roniti puude ja aedade otsa.

Ümberkaudsed tänavad oli inimestest umbes juba pool tundi enne paraadi algust. Selleks, et üldse midagi näha, võeti kasutusele isegi pealtvaatajatele parema ülevaate andmiseks paigutatud hiigelekraanide konstruktsioonid. Neid kaitsnud turvamehed pidid alguses rahvamassiga veel võitlust, kuid mõne aja pärast lõid lihtsalt käega.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.11.2018
Pidu-pidu! Lätlaste juubelipidustused annavad eestlastele silmad ette
18.11.2018
TIHKE TUNNE: Läti juubelipäeva ilutulestik meelitas Daugava äärde pool Riiat

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee