Eesti uudised

Nelja riigi presidendid asetasid lillekimbu Vabadussamba jalamile

Milda upub lilledesse: sajad kimbud ja pärjad ümbritsevad Riia vabadussammast (17)

Asso Ladva, 18. november 2018 17:04
LILLED MILDALE: Lisaks kõrgetele ametmeestele toovad Riia vabadussamba jalamile lilled sajad ja sajad tavalised inimesed.Foto: Reigo Teervalt
Läti riigi sajanda aastapäeva pidustuste raames toovad sajad inimesed lilli Riia südalinnas seisva vabadussamba jalamile, nende seas ka nelja riigi presidendid. Pärgade ja kimpude tarvis on samba juurde paigutatud selleks mõeldud riiulid, et lilleuputusse mingitki korda luua.

Eesti president Kersti Kaljulaid, Islandi president Guðni Thorlacius Jóhannesson, Soome president Sauli Niinistö ning Läti president Raimonds Vejonis asetasid igaüks oma riigi lipuvärvidega ehitud kimbu juba sadade samba juurde toodud kimpude ja pärgade sekka lilled Riia Vabadussamba jalamile. Pärast lilletseremooniat siirdusid riigipead jälgima Läti relvajõudude paraadi Daugava kaldapealsel

Samal teemal

Lisaks presidentidele saabusid lilledega samba jalamile nii endised presidendid Vaira Vika-Freiberga, Andris Berzinš ja Valdis Zatlers, peaminister Maris Kučinskis, nii endised kui praegused ministrid, seimi liikmed ja teised.

Vabadussambale pani rahvas nõukogude ajal nimeks Milda, sest vabadusest polnud siis kombeks rääkida. Läti ajakirjanike sõnul püütakse kõik okupatsiooni üle elanud mälestusmärki kutsuda nüüd ikka Vabadussambaks ja kasutada vähem Mida nime, kuid komme on põlvkondade jooksul juba juurdunud ja aeglane muutuma.

Rahvast oli tseremooniat jälgima kogunenud palju, silma järgi kordi rohkem kui oli kaks kuud tagasi paavsti tervitamas. Lisaks lätlastele oli pidulikku sündmust jälgima tulnud palju välismaalasi, rahva hulgas jäi kõrvu nii leedu, rootsi, saksa kui ka eesti keelt.

Samal teemal

18.10.2018
Läti paraad jäi paljudel nägemata: parema vaatekoha nimel roniti puude ja aedade otsa
18.10.2018
President Kaljulaid Läti 100. aastapäeval: aeg on meid kokku kasvatanud ja tugevaks teinud
18.10.2018
Läks lahti: Läti riigi juubel vallandas Riias tõelise jaskari
18.10.2018
LÄTI 100 SINU KÖÖGIS! Lõunanaabrite road paluvad lauda