Eesti uudised

Pätt peksis taksojuhti oma kunagise kodukooli ees (15)

Arvo Uustalu, 18. november 2018, 17:00
KUULSUSETU LÕPP: Pättidel õnnestus autot parklasse jättes põgeneda, kuid nad saadi ühe korteri tualetist kätte.Foto: Reigo Teervalt
Viljandimaal taksojuhi julmalt läbi peksnud ja pagasiruumi sulgenud noorukitest üks on käinud Pärsti lasteaias-algkoolis – seotus Viljandist kaheksa kilomeetri kaugusel asuva Pärsti külaga on arvatavasti ka põhjus, miks kurjategijad röövitud Mercedesega just sealtkaudu Rakverre otsustasid põrutada.

Kahest röövlist kaks on end tõestanud vägivaldsed pätid, keda senini on vanglast päästnud vaid nende noor iga. Mõlemad noorukid alustasid kooliteed 2009. Üks läks erivajadustega laste erisusi arvestavasse Viljandi Kaare Kooli ja teine toonasesse Pärsti lasteaeda-algkooli. Just Pärsti lasteaia üks kasvataja hommikul tööle minnes vereplekke asfaldil ka märkas.

Röövlid käivad muu hulgas läbi alaealiste sõpruskonnaga, kes poseerivad Facebooki fotol paari pudeli kangema alkoholi, ründevalmis haamri, pussnoa, pintsli, mootorsae ja puust Kalašnikovi automaadiga. Ühe seltskonna liikme Facebooki lehekülge ilmestab lisaks kõhedaks tegevale grupifotole ka sõnaline selgitus, mis peale olulist keelelist redigeerimist näeb välja selline: „Tahad kuuluda minu kampa, ähvarda palju meid tahad, varsti saad sa tappa!“

Nooruki ema ei ole noa, haamri, mootorsae ja puust automaadiga pilti kommenteerinud, küll aga küsib ta Buddha plastist kuju ees mõtlikult käele toetava nokatsis poja käest: „Minu kallis poja, miks nii mõtlik?“

Prokuratuurist kinnitati Õhtulehele, et pärast taksojuhi ründamist paigutasid kahtlustatavad juhi pagasiruumi ja sõitsid autoga Rakverre. Ühe sõpruskonna liikme kallim elab Rakveres. Võimalik, et Rakvere-tee seetõttu ka ette võeti. 

Viljandi taksojuhtidel tekkis väike arutelu, miks otsustati Rakverre sõita just Võhma kaudu. Samas tõdeti, et kui paluti Pärstist läbi sõita, siis on tõesti mõistlikum küünlapealinna kaudu sõita. Võhma teelt tuli Pärstisse teha vaid nelja kilomeetrine kõrvalepõige.

Prokuratuuri kinnitusel telliti takso dispetšeri kaudu Viljandisse, kus kaks noort kohale jõudnud autosse istusid. Seejärel sõideti Pärsti külla, kus nendega liitus kolmas nooruk. Noored kuked peksid taksojuhi vaeseomaks Pärsti mõisa-lasteaia Päikesekiir ees. Paigas, kus üks pätiks sirgunud noortest üheksa aastat tagasi oma kooliteed alustas.

Suuri vereplekke asfaldil märkas üks lasteaia kasvataja kella kaheksa ajal hommikul, kui hakkas juba valgeks minema. Küllap Päikesekiires mäletatakse veel kunagist väikest koolipoissi, nüüdset pätti.

Leebematest mõjutusvahenditest polnud abi

Suure politseioperatsiooni käigus ühe Viljandi korteri tualetis kinni peetud kolmest pätist kahte on kohus ka varem vägivalla tõttu kriminaalkorras korduvalt karistanud. Prokuratuuri teatel olid 16aastased noormehed varasemate karistustega suunatud õppima erikooli ja nende suhtes rakendati kriminaalhooldust, sest selliste mõjutusvahendite rakendamisel saab sotsiaal- ja haridusvaldkond nendega tööd jätkata. Küll aga ei andnud leebemad mõjutusvahendid tulemust ja kuritegelik käitumine jätkus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee