Jüri RatasFoto: Robin Roots
Ohtuleht.ee 18. november 2018 16:46
Ajakirjanikud Andrus Karnau ja Ahto Lobjakas avaldasid Raadio 2 saates „Olukorrast riigis“ arvamust, et peaminister Jüri Ratas (KE) üritab rändepakti teemal korjata hääli nii selle pooldajatelt kui ka vastastelt.

Karnau ütles, et ilmselgelt pelgab Ratas võtta rändeküsimuses selget positsiooni, sest see on teema, mis aja Eesti ühiskonda lõhki, vahendas ERRi uudisteportaal. Samas juhib Ratas parteid, mille eesmärgiks on võtta valimisvõit ja selleks, et valimisvõitu saada, tuleb leida võimalikult suure hulga valijate toetus.

„Tulla avalikkuse ette ja öelda, et jah, mina peaministrina soovin, et valitsus liituks selle paktiga on talle väga keeruline, sest ilmselgelt ta kardab kaotada selle sõnumi järel hääli ja tal on poliitiliselt kasulikum hoida sellist ujuvat joont,“ ütles Karnau.

„Veelgi mõnusam on talle see positsioon, et tema riigikogu fraktsioon on seisukohal, et Eesti valitsus ei peaks sellega liituma ja poliitikud, kes Keskerakonda kuuluvad käivad mööda maad ja räägivad, et me ei liitu, ja näete ma ei liitugi selle paktiga," arvas Karnau, et nii üritab Keskerakond püüda nii pakti toetajate kui vastaste hääli.

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

kus paljastati Ratase kahepalgelisus.Kogu aeg on süüdistatud teisi. 18. november 2018 20:10
on 18. november 2018 19:50
vist ossinskil meelest läinud mis põhjal koalitsioon loodi- teeme need otsused kus on konsensus, ülejäänud ootavad oma aega kuni ...küsige rahvalt, saate vastuse ja ongi ok.Need valimisteeelsed kuud on närvilised kõikidele erakondadele ja tõmblemise asemel võiks kokkuleppeid järgida.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS