Eesti uudised

„Olukorrast riigis“: Ratas ajab rändepakti küsimuses ujuvat joont (5)

Ohtuleht.ee, 18. november 2018, 16:46
Jüri RatasFoto: Robin Roots
Ajakirjanikud Andrus Karnau ja Ahto Lobjakas avaldasid Raadio 2 saates „Olukorrast riigis“ arvamust, et peaminister Jüri Ratas (KE) üritab rändepakti teemal korjata hääli nii selle pooldajatelt kui ka vastastelt.

Karnau ütles, et ilmselgelt pelgab Ratas võtta rändeküsimuses selget positsiooni, sest see on teema, mis aja Eesti ühiskonda lõhki, vahendas ERRi uudisteportaal. Samas juhib Ratas parteid, mille eesmärgiks on võtta valimisvõit ja selleks, et valimisvõitu saada, tuleb leida võimalikult suure hulga valijate toetus.

„Tulla avalikkuse ette ja öelda, et jah, mina peaministrina soovin, et valitsus liituks selle paktiga on talle väga keeruline, sest ilmselgelt ta kardab kaotada selle sõnumi järel hääli ja tal on poliitiliselt kasulikum hoida sellist ujuvat joont,“ ütles Karnau.

„Veelgi mõnusam on talle see positsioon, et tema riigikogu fraktsioon on seisukohal, et Eesti valitsus ei peaks sellega liituma ja poliitikud, kes Keskerakonda kuuluvad käivad mööda maad ja räägivad, et me ei liitu, ja näete ma ei liitugi selle paktiga," arvas Karnau, et nii üritab Keskerakond püüda nii pakti toetajate kui vastaste hääli.

Samal teemal

18. november 2018, 20:39
ÕL GALERII | Koalitsioonipartnerite kriisikoosolek lõppes tulemusteta
18. november 2018, 12:54
Jaanus Järs | Mis on valitsustüli konks?
18. november 2018, 12:15
Ratas kriisikohtumise eel: keegi ei taha vähemusvalitsusega edasi minna
14. november 2018, 08:05
TÜLI MAJAS: maailmas kasvab vastuseis ÜRO rändepaktile

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee