Poliitika

President Kaljulaid Läti 100. aastapäeval: aeg on meid kokku kasvatanud ja tugevaks teinud (14)

Ohtuleht.ee, 18. november 2018, 13:00
Kersti Kaljulaid.Foto: Martin Ahven
„Eesti ja Läti ajalugu on kokku põimunud, oleme koos võidelnud oma vabaduse eest ning aeg on meid kokku kasvatanud ja tugevaks teinud,” lausus president Kersti Kaljulaid täna Riias.

„Läti iseseisvuspäeval heiskame üle Eesti lipud, et tähistada üheskoos lätlaste vabadust ja iseseisvust. Mul on suur rõõm osaleda täna Riias Läti aastapäevaüritustel ning õnnitleda president Raimonds Vējonist ja kogu Läti rahvast sajanda aastapäeva puhul,“ lisas Eesti riigipea.

Vabariigi President tähistab täna Riias koos Soome presidendi Sauli Niinistö, Islandi presidendi Guðni Thorlacius Jóhannessoni ja Leedu presidendi Dalia Grybauskaitėga Läti 100. aastapäeva. Riigipead viivad lilled Riia Vabadussambale, osalevad Läti Kaitseväe paraadil ning Läti sajanda aastapäeva kontserdil.

Läti rahvusraamatukogul on 100. aastapäeva tähistamiseks loodud initsiatiiv „Eriline raamat erilisele riiulile“, kuhu oodatakse raamatuid kõigilt Lätit sel aastal külastavatelt kõrgetelt külalistelt. President Kaljulaid kingib Läti rahvusraamatukogule äsja läti keeles ilmunud „Kalevipoja“. Poolteist sajandit tagasi ilmunud „Kalevipoeg“ on endiselt Eesti kultuuri visiitkaardiks maailmas ning üks meie kirjanduse enim tõlgituid teoseid. 

14 KOMMENTAARI

õ
õõvastav. sokeeritud 19. november 2018, 07:31
vaataa proua seal Läti sünnipäeval on need tõrvikutega need lätlased, vassistid ! Ja neid oli palju! Jubeee! Miks sotsiaaldemokraadid seda üldse ei jälgi? Mikser saada Lätile noot ütle et see on kahetsusväärne! Natsionalism, see on reetmine nagu Macron ütles!
p
presidendil polnud aega 19. november 2018, 06:28
vaadata ja nõunikud ka lohakad - https://etv.err.ee/v/eriprojektid/lati100/saated/c6be0677-4871-42b9-a352-460cc32011f7/lati-100-lati-vabadusvoitlus-br-v-bas-c-nas-vai-latvijas-tapsana-bija-laim-ga-nejaus-ba-lati-2018
Loe kõiki (14)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee