Maailm

Aina rohkem Rootsi mehi kasutab raseduse vältimiseks vasektoomiat (38)

Ohtuleht.ee, 18. november 2018, 10:00
Foto: Andres Putting/Ekspress Meedia
Vasektoomia ehk seemnejuhaeemaldus on kasvavas trendis eelkõige Rootsi pealinnas Stockholmis, kus patsientide arv on viimasel viiel aastal rohkem kui kahekordistunud.

Rootsi seksuaalkasvatuse ühingu liige ja ämmaemand Niklas Envall peab trendi tagamaadeks naisi, kes ei soovi kasutada hormoonipõhiseid rasestumisvastaseid vahendeid.

„Tänapäeva naised suhtuvad mõnevõrra negatiivsemalt neisse. Paljud on kogenud kõrvalnähtusid, mistõttu nad väldivad nende kasutamist. Seega võtavad vastutuse mehed.“

Steriliseerimine on peale kondoomide ainus rasestumisvastane meetod, mis on meestele kättesaadav. 2013. aastal lasi Rootsis 1430 meest endal seemnejuhad läbi lõigata. 2017. aastal oli see arv tõusnud märgatavalt – 2 470. Stockholmis soovis protseduuri 2014. aastal 329 meest, 2018. aasta septembriks oli arv tõusnud aga 688ni.

„On tähtis rõhutada, et vasektoomia on küll väga tõhus meetod, kuid see ei ole pöördumatu tagajärgedega. Võib siiski juhtuda, et loomulikul teel pole lapse saamine enam võimalik,“ rääkis Envall.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee