Noored püüdsid politsei eest ära põgeneda, kuid tulutult. Pilt on illustratiivne.Foto: Robin Roots
Toimetas Marvel Riik 17. november 2018 19:37
Reede hilisõhtul tuli Tartu korrakaitsjatel tegeleda viie joobes alaealisega, kes otsustasid sünnipäeva tähistada autoga linnatänavatel kihutades. Politsei peatumismärguande peale lisasid noored hoopis kiirust ja pannes nii ennast kui ka kaasliiklejaid ohtliku olukorda.

Politsei Tartu välijuht Andre Ivahnenko sõnul saadi reede hilisõhtul teade, et Tartus Riia tänaval liigub kahtlase sõidustiiliga ja ilma tuledeta Volkswagen Passat. Politseipatrull püüdis juhti peatumismärguandega peatada, aga tulutult.

„Juht lisas hoopis kiirust, sõitis Riia ringteelt Viljandi maantee suunas,“ rääkis Ivahnenko. „Sõidu ajal tekitas juht mitmeid liiklusohtlikke olukordi, oleks otsa sõitnud autodele ja peaaegu ka teepiirdesse. Kuna kiirus oli suur, siis Viljandi maantee ringteel ei suutnud ta enam teel püsida ja sõitis ringteest otse üle. Autol purunesid rehvid, kuid juht üritas siiski sõitu jätkata. Kuna aga sõiduk oli nii korrast ära, siis see tal ei õnnestunud.“

Üle haljasala sõitmine sisuliselt lõhkus auto: esisild ja mootori karter said äärekivi ületades viga ning mootorist jooksis õli välja.

Seepeale hüppas autost välja juht ning püüdis politsei eest ära joosta. Politseinikele tulid siinkohal appi G4S turvatöötajad, kes olid sündmust märganud ning otsustanud politseile järgneda.

Näinud, et roolis istunud noormees jookseb auto juurest minema, otsustasid turvatöötajad politseiniku, kes alaealist taga ajas, aidata. „Nad blokeerisid patrullautoga põgeneja liikumistee, pidasid ta seejärel kinni, panid tal käed raudu ja andsid politseile üle,“ selgitas turvatöötajate tegutsemist G4S kommunikatsioonijuht Reimo Raja.

Politsei menetlus tõi välja, et autot juhtis 16aastane noormees, kes oli juhtimisõiguseta ja tarvitanud alkoholi. Autos oli koos juhiga kokku viis inimest, neis ühte politseil kätte saada ei õnnestunud. Kõik autos viibinud olid alaealised.

Noored selgitasid, et olid pidanud nendest ühe sünnipäeva, kui äkki tekkis mõte autoga sõitma minna. Sõitmiseks otsustati võtta ühe seltskonnas viibinu ema auto. Noorte endi sõnul neil otsest sihtpunkti ei olnud, nad soovisid niisama ringi sõita.

Politsei alustas juhtunu osas väärteomenetluse, mis võib kaasa tuua kas aresti või rahatrahvi.

„Tegemist oli väga õnneliku lõpuga looga, noored ei tajunud kahjuks üldse, millisesse ohtu nad seadsid ennast ja teisi,“ märkis Ivahnenko.