Eesti uudised

Kärdla ilm on lennukitele ebasoodne 

Ohtuleht.ee, 17. november 2018 17:42
Foto: JOOSEP MARTINSON
Oktoobris oli küll suursaartele rohkem reisijaid kui septembris, kuid teostatud lende arvestades lennuki täituvus siiski vähenes. Samuti seisis lennuettevõte silmitsi ebasoodsate lennuilmadega Kärdlasse, tühistada tuli mitu lendu.

„Kuigi oktoobris jäi ilmastikuoludest tingitud lende vähem ära ja lende õnnestus rohkem teostada, siis protsentuaalselt on pardal hooajale iseloomulikult vähem reisijaid,“ rääkis lennuettevõtte Transaviabaltika volitatud esindaja Rene Must.  

Lennuilm on tihti Kärdla lendudeks ebasoodne. Oktoobris pidi lennuettevõte ilmastikuolude tõttu tühistama mitu lendu. „Kärdla lennuväljale maandumise peamine, kuid mitte ainuke takistus on olnud asjaolu, et pilvede kõrgus lennuvälja kohal on olnud madalam kui 500 jalga. Kärdla lennuväljale maandumiseks peab olema pilvede kõrgus minimaalselt 500 jalga (umbes 152 meetrit),“ selgitas Must ja avaldas lootust, et ehk järgmise aasta alguses miinimumnõuded muutuvad seoses lennuväljal GNSS põhise maandumisprotseduuri kehtestamisega.

Oktoober 2018 teostati Tallinn-Kärdla-Tallinn suunal kokku 51 lendu. Reisijaid lendas 737 ja lennuki keskmine täituvuse protsent teostatud lende arvestades oli 38. Tallinn-Kuressaare-Tallinn suunal teostati 55 lendu. Reisijaid lendas Kuressaare suunal 1506 ning lennuki keskmine täituvuse protsent oli 72. 

Kuu varem, septembris teostati Tallinn-Kärdla-Tallinn suunal kokku 47 lendu.  Reisijaid lendas 724 ja lennuki keskmine täituvuse protsent teostatud lende arvestades oli 41. Tallinn-Kuressaare-Tallinn suunal teostati 50 lendu. Reisijaid lendas Kuressaare suunal 1465 ning lennuki keskmine täituvuse protsent oli 77.