Poliitika

Paldiski ettevõtted tahavad olla osa Rail Balticust (6)

Toimetas Marvel Riik, 17. november 2018 17:18
Pilt on illustratiivne.Foto: Aldo Luud
Paldiski ettevõtjate liidu tegevjuht Ester Tuiksoo sõnul tuleks sadamalinn ühendada läbi Rail Balticu Tallinna ringraudteega.

„Soovime rõhutada, et Paldiski sadamate ja raudtee transporti kasutavate ettevõtete seisukohalt Rail Baltica rajamise käigus on vajalik ja riigipoolse investeeringuna otstarbekas Tallinna ringraudtee ehitusel planeerida Paldiskit ühendava Saue – Lagedi lõiku Rail Baltica ühe osana,“ kirjutab Tuiksoo 14. novembril kirjas majandusminister Kadri Simsonile.

Tuiksoo toob kirjas välja, et Paldiski on kiiresti arenev tööstuskeskus Läänemere piirkonnas ning vastavalt Paldiski Ettevõtjate Liidu (PEL) ja Team Paldiski arendatavale investorteeninduse programmile on aastaks 2030 planeeritud Paldiski ja Lääne-Harju valla territooriumile investeerida 1 miljard eurot, mis eeldab ka ressursimahukat logistilist võimsust.

„PELi liikmetel on vajadus võtta vastu raudteekaupu, mis tulevad Paldiskisse mööda 1520 mm laiusega raudteed (Narva, Koidula ja Valga suunalt). Paldiski ühendamine läbi 1435 mm raudtee Rail Balticaga ei saa asendada 1520 mm laiusega ühendust. Potentsiaalse turumahu vähesuse tõttu on kaupade saatmine Paldiskisse mööda 1435 mm raudteed ainult lisavõimalus, mis osade kaupade puhul ei ole majanduslikult otstarbekas, kuna tekivad ajalised ja rahalised lisa kulud. See omakorda vähendab ettevõtete konkurentsi võimet.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee