Maailm

Prantslaste kütusehinna protest nõudis inimelu (3)

Toimetas Marvel Riik, 17. november 2018 17:00
Proteseerijad kannavad kollaseid helkurveste ning tõkestavad Prantsusmaal teid, et juhtida tähelepanu kõrgete kütusehindadele.Foto: REUTERS/Stephane Mahe
Prantsusmaal jäi auto alla naisterahvas, kes oli koos teiste protesteerijatega tulnud maanteele väljendama oma meelehärmi kasvavate kütusehindade pärast, vahendab BBC.

Kohaliku ajakirjanduse andmetel sõitis naisele otsa autojuht, kes oli parajasti viimas oma tütart haiglasse, kui sattus paanikasse sellest, et teda piirasid protesteerijad, kes muuhulgas tema auto katust tagusid. Sellest kõigest pääsemiseks otsustas autojuht läbi rahva sõita, tappes seeläbi ühe inimese ja vigastades veel mitmeid teisi.

Politsei on võtnud šokiseisundis juhi vahi alla. Protesteerijad seevastu on pidanud leinaseisaku hukkunu mälestamiseks.

Protesteerijad on Prantsusmaal tõkestanud teid üle 1000 paigas ning sellest võtab osa 50 000 inimest.

Prantsusmaa siseministeeriumi andmetel on protestiaktsioonis saanud viga vähemalt 47 inimest. Inimeste pahameel tuleneb eelkõige diiselkütuse hinna kasvust, mis on viimastel aastatel järjepidevalt kasvanud. Kui praegu maksab diisel keskmiselt 1,51 eurot, siis järgmisel aastal plaanib Prantsusmaa valitsus, eesotsas presidendi Emmanuel Macroniga, seda tõsta 6,5sendi võrra.