Eesti uudised

Kaljulaid: tänu kaitseväele saame öösel rahulikult magada   (57)

Kadi Raal, 17. november 2018 11:10
President Kersti Kaljulaid kaitseväe juubelil. Foto: Kaitsevägi
President Kertsi Kaljulaid sõnas kaitseväe sajandal aastapäeval peetud kõnes, et Eesti kaitseväe lahinguvalmidus ei eksisteeri mitte paberil, vaid on ka reaalses elus läbi proovitud. "Eesti inimene magab öösel rahulikumalt teades, et saame loota kaitseväelaste valmisolekule kaitsta meie vabadust.," lisas riigipea. 

„Sõjapidamine ja selleks valmistumine pole ainult lõbusad paraadid, kasarmuhuumor ja vineerist sihtmärkide pihta tulistamine. See on üks vajalik ja väärikas, kuid karm ülesanne ja vastutus, mille me ühiskonnana oleme tuhandetele oma kaaskodanikele usaldanud,“ ütles president Kaljulaid. 

Eesti kaitsevägi on riigipea sõnul heas lahinguvalmiduses ja reaalselt relvastatud. "Kaitseliidule usaldatud maakaitse ja koostöö teiste riigiasutustega ei eksisteeri mitte paberil, vaid on ka reaalses elus läbi proovitud," ütles Kaljulaid.

Kaljulaid vaatas oma kõnes tagasi ka kaitseväe loomise hetkele ja Vabadussõjale. "Sajand tagasi ei puudunud palju, et Eesti riigist oleks saanud vaid joonealune märkus mõnes teadustöös. Aga läks teisiti – selles ajaloo järsus kurvis õnnestus meil siiski teel püsida. Sest leidus nii neid karme mehi kui tahtejõulisi riigijuhte, kes lootusetuna näivas olukorras surusid endas maha alalhoiuinstinkti ja käegalöömismeeleolud ning otsustasid siiski vastu hakata."

Toona üles näidatud tahe ja otsusekindlus on riigipea sõnul peamine õppetund kogu ühiskonnale. „Me suudame kõike, kui vaid tahame ja julgeme," ütles Kaljulaid. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee