Maailm

Trump: vastasin kõigile eriprokuröri Venemaa-küsimustele isiklikult! (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 16. november 2018 21:40
President Trump kinnitas reporteritele, et eriprokuröri küsimustele vastamine oli lihtneFoto: AP/Scanpix
USA president kinnitas reedel, et on nüüdseks kätte saanud ja kirjalikult vastused esitanud kõigile eriprokurör Robert Muelleri küsimustele, vahendab ABC News.

Eriprokurör Mueller uurib (presidendi ääretuks pahameeleks) juba tükk aega presidendi 2016. aasta valimiskampaania võimalikke seoseid ja koostööd Vene võimudega. Nüüd on uurimine jõudnud presidendi endani. Võimalik, et seetõttu, et Trump vallandas senise justiitsministri Jeff Sessionsi ja loodab ehk leida tolle asemele kellegi, kes Muelleri uurimist piiraks või üldse tühistaks. Trump eitab igasugust koostööd venelastega. Sessions aga taandas ennast Muelleri juhitud uurimisest, samm, mille nahka ta ametikoht ka läks.

Samal teemal

Ameeriklased spekuleerivad, et Mueller tunneb ehk, et õige pea võib uurimisega lõpp peal olla ning on hakanud vähe kiiremini tegutsema. Muelleri toetuseks toimusid eelmisel nädalal Washingtonis meeleavaldused.

Trump kinnitas reedel Valges Majas reporteritele, et ta on vastused eriprokuröri küsimustele kirja pannud, ent tolle kontorisse neid veel ära saatnud pole.

„Kõik oma vastused kirjutasin ma ise,“ sõnas Trump. „Minu advokaadid vastuseid ei kirjutanud. Mult küsiti õige mitu küsimust ja neile vastata oli väga lihtne.“ Sellegipoolest, leidis president, poleks Muelleri juhitud uurimist üldse tohtinud ollagi. „Sest ega midagi ju valesti ei tehtud! Ei olnud mingit koostööd - pole kunagi olnudki,“ ütles ta. Twitteris nimetas Trump uurimist (suurte tähtedega) „totaalseks nõiajahiks nagu Ameerika ajaloos varem pole olnud“.

Trump väitis reedel korduvalt, et ükski juriidiline nõustaja Muelleri küsimustele vastamises ei osalenud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee