Intervjuu

Suursaadik Arti Hilpus: „Ei maksa alahinnata seda, mida tähendab vene inimesele kahtlus, et teda ei austata piisavalt.“ (25)

Rainer Kerge, 17. november 2018 00:01
"Venemaaga diplomaatiliselt suheldes on väga oluline moment, et kohe esimesest päevast peale tuleb vabaneda ootusest või saavutusvajadusest, et nüüd ma lähen selle peale välja, et väga kiiresti tuleb midagi kokku leppida, ja kui mul see ei õnnestu, olen järelikult läbi kukkunud. Ei ole!" ütleb Eesti suursaadik Lätis Arti Hilpus.Foto: Aldo Luud

„Me saame ilmselt ka edaspidi näha, et Venemaa soovib ennast maailma poliitikas rohkem maksma panna, taastada või kinnitada enda suurriigi staatust,“ arutleb Arti Hilpus, kes pärast kolme aasta pikkust suursaadikupõlve Moskvas resideerub nüüd Eesti esindajana Riias.

Mitu korda te suursaadikuna Venemaal Putiniga kohtusite?

Selliseid kohtumisi on enamikul saadikutest üks kord – volikirja üle andes. Siis on ette nähtud, et pärast pidulikku tseremooniat seistakse poolringis ümber presidendi, kes liigub saadiku juurest saadiku juurde ja vahetab nendega mõned laused. Tseremoonia sellisest korraldusest peaks olema aru saada, et mingit teemat seal detailselt arendada ei ole võimalik.

Putin tervitavat Eesti suursaadikuid lausega: „Tere-tere, vana kere!“ Vastab see tõele?

Selle „vana kere“ kohta ma ei oska öelda, aga „Tere!“ on ta öelnud küll nii minule kui ka hiljuti Moskvas enda volikirja üle andnud Margus Laidrele. Ja küllap on ta seda varemgi teinud.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee