Poliitika

Jüri Luik kaitseb Urmas Reinsalu: tekkinud on täiesti uskumatu olukord! (15)

Ohtuleht.ee, 16. november 2018, 18:52
Jüri Luik.  Teet Malsroos
Erakonda Isamaa kuuluv kaitseminister Jüri Luik tegi reedel avalduse, kus teatas, et ÜRO ränderaamistiku teemal sõna võtnud erakonnakaaslasest justiitsminister Urmas Reinsalu tõstatas olulised küsimused ning tema tagasiastumise nõudmine sotsiaaldemokraatide pool on põhjendamatu.

"Tänase päeva poliitsõnumid olid nagu välk selgest taevast. Tekkinud on täiesti uskumatu olukord: justiitsministrit, kes täitis oma kohust valitsuse justiitsnõuandijana, tahetakse sundida tagasi astuma," kirjutas Jüri Luik portaali ERR andmetel

Samal teemal

Luik lisas: "Ma meenutan, et teema algus oli täiesti mittepoliitiline: akadeemik Lauri Mälksoo kutsus üles valitsust hoolikalt  ÜRO ränderaamistikku analüüsima ja hindama selle vastavust Eesti  seadustele ja huvidele. Reinsalu justiitsministrina tellis ka põhjaliku analüüsi,  mille üks autoreid on endine õiguskantsler Allan Jõks."  

Luige sõnul selgus,  et Eesti võtab selle  mittesiduva raamistikuga endale poliitilisi ja võimalik, et tulevikus ka õiguslikke kohustusi  sellises Eestile väga sensitiivses teemas, nagu ränne. "Mulle on need mured hästi arusaadavad."  

Jüri Luik ütles, et Reinsalu informeeris neist asjaoludest põhjalikult ka valitsuse liikmeid kabinetiistungil.

15 KOMMENTAARI

i
I wouldn't go to France. 'Cause France is no longer France. 17. november 2018, 09:44
Muusikaline vahepala: https://youtube.com/watch?v=Htq7SoXackg Donald Trump "I Wouldn't Go To France" https://youtube.com/watch?v=vPeHbvQgiTY I Wouldn't go to France - Remixed long version!
s
Sotsid 17. november 2018, 07:19
kui kõige suuremad ussid välja valistusest!
Loe kõiki (15)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee