Sisuturundus

Üks armas restoran, kus viibides tekib tõeliselt soe tunne 

Silvia, Kolhethi restorani klient, 21. november 2018, 12:39
Eestis pole tegelikult puudu mitte millestki peale päikese. Vähemalt headel päevadel tundub nii. Seegi probleem lahenes mõned aastad tagasi, kui Pärnus Kuninga tänaval avas uksed pisike Gruusia restoran Kolhethi, kus müstilisel kombel tundub alati suvi olevat.

Maailmakaarti vaadates on Gruusia üllatavalt kaugel – arvestades seda, et nii päikeseline Gruusia ise kui ka selle temperamentsed inimesed ja köök on meile koduselt omased ning šašlõkk peaaegu nagu ühine rahvustoit.

Isegi lootusetult pikkadel talvedel, kui restorani ahjus lõõmab tuli, on meeleolu ainult pisut rohkem jaheda suveõhtu moodi kui muidu. Avatud köögist kostab särinat, mööda hõljub äsja ahjust tulnud hatšapuride virn, päikeselaigus olev laud ahju kõrval on vaba. Nagu oleks astunud ilusasse suvemuinasjuttu, ainult selle vahega, et ühtegi suudlemiseks sobivat konna ei hakanud silma ei toas ega taldrikul.

Lähen Pärnusse sattudes Kolhethisse just suvise soojuse pärast. Tihti avastan end kolm-neli tundi hiljem klaasi Gruusia veini või tšatšaga ikka veel diivanil logelemas. Sealjuures on pool menüüs olevatest toitudest kõrvallaudade imetlust ja üllatust täis pilkude all nahka pandud ning juurdlen vaikselt selle üle, kas olen koos kaloritega ehk sisse söönud ka natuke grusiinide otsatust lugupidamisest eakamate inimeste vastu. Ehk et kas suudan vastu panna kiusatusele vanematele helistada, et nad säästaks mind soojuse välja puhuvast jahedast tuulest ja tuleks autoga restorani järele.

Kolhethi pole kindlasti mitte koht, kus midagi kiirelt ampsata ja edasi tormata või hoopistükkis dieeti alustada. Peakokk Manana Keburia võib olla üsna habras grusiinlanna, kuid lahtisel tulel küpsetatud šašlõkk, tummised supid ja mehised hinkalid maitsevad täpselt nii, nagu oleks palja ülakehaga mägedepojad lõkke ümber istudes need äsja küpsetanud ja portsjonid ikka enda isu järgi arvestanud.

Tutvu Kolhethi menüüga SIIN!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee