Eesti uudised

ÜKS KÜSIMUS | Kas muutsuunafoori näol on üldse tegemist kehtiva liiklusmärgiga? (7)

Ohtuleht.ee, 16. november 2018 16:41
Kui suunamuutefooris põleb allasuunatud noole kujuline roheline tuli, siis on lubatud sõita rajal, mille kohal foor asub.Foto: Martin Ahven
Õhtulehe lugeja tundis huvi, kas Gonsiori tänava muutsuunalise raja kohale paigutatud LED-tahvlid, mis on hetkel enamvähem ainsaks indikaatoriks kehtiva liiklussuuna kohta, on liiklusseaduse kohaselt üldse reaalselt eksisteerivad liikluskorraldusvahendid või -märgid? 

Vastab vandeadvokaat ja liiklusjurist Indrek Sirk.

Indrek Sirk Foto: KAAREL TIGAS

"Tegemist on suunamuutefooridega, mis liiklusseaduse § 7 lg 6 (6) kohaselt reguleerivad sõitu radadel, kus sõidusuund võib muutuda vastupidiseks.

Kui foori vasakpoolses sektsioonis põleb kaldristikujuline punane tuli, siis on keelatud sõita rajal, mille kohal foor asub. Kui foori parempoolses sektsioonis põleb allasuunatud noole kujuline roheline tuli, siis on lubatud sõita rajal, mille kohal foor asub.

Kui suunamuutefooris põleb kaldristikujuline punane tuli, siis on keelatud sõita rajal, mille kohal foor asub. Foto: Martin Ahven

Võidakse kasutada ka vahesektsiooni, milles võib koos rohelisega vilkuda või pidevalt põleda ülalt kaldu alla suunatud kollane nool. Vahesektsiooni noole põlemine näitab, et see sõidusuund suletakse peatselt ja sellelt rajalt tuleb ümber reastuda noolega osutatavas suunas.

Kui suunamuutefoor ei tööta ja asub kahekordsete katkendjoontega tähistatud raja kohal, on sellele rajale sõitmine keelatud." 

Samal teemal

16.10.2018
LIIKLUS GONSIORI TÄNAVAL RAHULIK: ühissõidukirajal kulgevad nii autod kui bussid
15.10.2018
ÕL VIDEO JA GALERII | Taavi Aas paugutas Gonsiori tänava lahti