Juhtkiri

Juhtkiri | Jõulurahuvalitsus tulekul? (12)

Ohtuleht.ee, 16. november 2018, 16:12
 Jörgen Norkroos
Ei oskagi hinnata, kummast põhimõttest meie poliitikud praegusest rändeleppest alguse saanud sisepoliitilise kriisi puhul rohkem lähtuvad: kas head kriisi ei saa lasta raisku minna või mida hullem, seda parem. Võib vaid nentida - laskumata hetkel arutelusse rändeleppe sisu üle -, et see lepe pole praeguse kriisi põhjuseks, vaid üksnes ajendiks. Kahetsusväärseim on vaid, et võimuliit läks lõhki valitsusleppe põhilisimas, välis- ja julgeolekupoliitika küsimuses. 

Vastuolud valitsuse sees on muidugi vindunud juba ammu ning valimiseelses võitluses lihtsalt avalduvad kergemini. Nüüdseks oleme seisus, kus kõik umbusaldavad sisuliselt kõiki: sotside valitsusvastutust mittekandev juht nõuab Isamaa justiitsministri tagasiastumist, EKRE juht tahab sotside välisministri lahkumist. Kriisi sügavust rõhutavad ka poliitikute otsused: Sven Mikser jättis ära välisvisiidi, peaminister Ratas tuli Ida-Virumaalt Tallinna Keskerakonna juhatuse koosolekule.     

Uue koalitsiooni loomisel paariks valimiseelseks kuuks ei paista aga mõtet, sest ka too hakkaks tegelema peaasjalikult valimisteks valmistumisega. Järjekordse jõulurahuvalitsuse moodustamisega aga demonstreeriksime, et Eesti poliitikas pole veerand sajandiga kvalitatiivset hüpet toimunud.    

12 KOMMENTAARI

s
Suure naabri rüppe 18. november 2018, 13:25
pääsemine oleks Eestile pääsetee Euroopat peagi tabavast kaosest..
z
Zirp 18. november 2018, 04:33
No ja tuleb vähemusvalitsus,kes allkirjastab rändeleppe.Ütles ju presidentinna, et kui valitsus poolt, läheb allkirjastama.Mis sellest, et vähemusvalitsus.JOKK
Loe kõiki (12)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee