Maailm

HULL MEES: võileibade mürgitaja soovis näha töökaaslaste kannatusi (5)

Toimetas Aadu Hiietamm, 17. november 2018, 08:35
Võileib. Pilt on illustratiivne.Foto: PantherMedia/Scanpix
Saksamaal Bielefeldis astus kohtu ette 57aastane mees, kes tabati tänavu mais töökaaslaste võileibade mürgitamiselt. Talle esitati süüdistus kümnes mõrvakatses. Uurijad ei välista, et Klaus O. on alates 2001. aastast süüdi koguni 21 kolleegi mõrvas. Süüdimõistmisel ootab teda tõenäoliselt eluaegne vanglakaristus.

Klaus O. töötas Schloß Holt-Stukenbrocki väikelinnas 800 töötajaga firmas Ari Armaturen lukksepana. Firma töötajad haigestusid sageli raskelt. Ühel päeval märkas üks töötaja oma võileiva vahel kahtlast pulbrit. Ekspertiis näitas, et see oli mürgine pliiatsetaat. Seejärel paigutati valvekaamera, mis jäädvustas Klausi võileibade mürgitamisel.  

 38aastase tööstaažiga Klaus O. vahistati 15. mail. Tema kodumaja keldrist leidsid uurijad labori. Seal segas Klaus O. magusalt maitsvaid mürke. Ta kasutas segude tegemiseks elavhõbedat, kaadmiumi ja pliid, mis kõik on inimesele mürgised. 

Kahe lapse isa Klaus O. on seni eelistanud vaikida. Prokuröri sõnul soovis süüalune näha töökaaslasi kannatamas. Samas ei olnud tal nendega mingit tüli. 

Alates 2001. aastast on surnud koguni 21 Klaus O. töökaaslast. Uurijad peavad võimalikuks, et nende surmas võib süüdi olla just võileibade mürgitamiselt tabatud Klaus. Selle versiooni kontrollimiseks on kavas viis kuni kümme surnukeha ekshumeerida.

Samal teemal

28. juuni 2018, 17:30
HULL TEGU: mees tabati kolleegide võileibade mürgitamiselt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee