Poliitika

Anvelt: valitsust juhib EKRE, Reinsalu on vormistaja ja sõnumitooja  (45)

Kristjan Väli, 16. november 2018, 14:47
Foto: Robin Roots
"Viimaste päevade sündmused aga tõid valitsuse juhtimise uuele metatasemele: nüüd ei juhita seda mitte ainult väljaspool valitsust olevate koalitsiooniliikmete poolt, vaid lausa EKRE poolt, kellega mulle tundub Isamaa üsna pea liituma hakkab," arvab siseminister Andres Anvelt.

"Täna hakanud valitsuskriis ei hakanud tegelikult ju täna, vaid juba mõnda aega tagasi, kui sai selgeks, et valitsuskabinetis toimuv on üha rohkem ultimatiivselt juhitud Isamaa poolt. Kusjuures Seeder eksib, et sotsiaaldemokraadid põevad Reinsalu kompleksi. Valitsust juhitakse sisuliselt valitsusest väljaspool, ultimaatumite aeg tänases valitsuses ei hakanud Reinsalu asumisega ministriks, vaid Seederi asumisega väljaspoolt valitsust juhtima. Urmas on pigem vormistaja ja sõnumitooja," kirjutab Anvelt Facebookis.

Samal teemal

Ta jätkab: "Viimaste päevade sündmused aga tõid valitsuse juhtimise uuele metatasemele: nüüd ei juhita seda mitte ainult väljaspool valitsust olevate koalitsiooniliikmete poolt, vaid lausa EKRE poolt, kellega mulle tundub Isamaa üsna pea liituma hakkab. Miks muidu nad nende agendat isegi kehtiva koalitsioonilepingu vastaselt ellu viivad."

Anvelti hinnangul on Isamaa ÜRO ränderaamistikku ära kasutanud ja valeinfo jagamisega ning hirmutamisega on loodud sellele kohati vastane ja hirmul põhinev foon.

"Raamistiku põhieesmärk on luua üldised arusaamad, kuidas meie maailm selle pöördumatu protsessiga tulevikus tegeleb. Raamistik, mis eelkõige suhestub liikumise vähendamise, väljarände takistamise ja riikide, eriti päritolu riikidega koostööle. Raamita anarhia selles vallas viibki sarnaste kriisideni, mis tabas Euroopat mõni aasta tagasi. Eesti senine välispoliitika on olnud tasakaalukas rahvusvaheline koostöö, lahenduste otsimine ja pakkumine, mitte pea liiva alla peitmine ja kapseldumine. Paneme pea liiva alla ja loodame, et meid ei panda tähele? 50. aastat hoiti meie pead võõrvõimu poolt liiva all ja nüüd tahavad populistlikud poliitikud nii koalitsioonist kui opositsioonist meid taas sellesse olukorda panna, hirmutades meie inimesi, et selle raamistiku alusel tuuakse siia migrantide horde. Kust, millisest punktis see mõte tuleneb? Küll aga võivadki need hordid liikuma hakata, kui selles vallas riigis ennetavat koostööd ei tee ja dialoogi ei loo," kirjutab Anvelt, kelle sõnul ei ole valitsuskriis valitsuse juhtimiskriis, vaid ka väärtuskriis.

"Loodan väga, et peaminister suudab olukorra lahendada, meie oleme konstruktiivseks, mitte aga ultimatiivseks koostööks valmis," kinnitab Anvelt.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee