Poliitika

EKRE algatab Mikseri umbusaldamise (40)

Toimetas Silja Ratt, 16. november 2018 14:26
Mart HelmeFoto: Martin Ahven
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon leiab, et ÜRO rändeleppe kohta riigikogule valetanud ja avalikkust eksitanud välisminister Sven Mikser peab ametist tagasi astuma.„Välisminister Mikser on püüdnud ÜRO rändeleppe sisu Eesti parlamendi ja avalikkuse eest varjata. Mikseri jätkuv jutt sellest, kuidas rändepakti kriitika olla orkestreeritud inforünnak, on kõige alatum oma rahvale valetamine. Kõige suurem varas on hakanud karjuma, et võtke varas kinni,“ ütles Mart Helme.„On kõnekas, et sotsid on kaasanud rändeleppe kriitikute vastu suunatud laimukampaaniasse ka Eestis asuvate välisriikide saatkondade esindajad, kellede puhul peaks olema meie siseasjadesse sekkumine välistatud. See näitab selgelt, et sotsid ei ole truud mitte Eesti rahvale, vaid oma ideoloogilistele mõttekaaslastele väljaspool Eestit. Kui Mikser vabatahtlikult tagasi ei astu, alustab EKRE fraktsioon teiste erakondadega konsultatsioone

"Me hakkame allkirju koguma Mikseri umbusaldamiseks, sest ta on riigikogu väliskomisjonile valetanud ja vassinud. Samuti tema jutt hüsteeriast ja et rändeleppe vastased on osa mingist Venemaa poolsest info-operatsioonist," ütles EKRE esimees Mart Helme ERR-ile.

Helme sõnul on peaminister Jüri Ratas kaotanud kontrolli olukorra üle ning pole välistatud, et valitsus laguneb kolm kuud enne valimisi.

Samal teemal

16.10.2018
GALERII JA VIDEO | Justiitsminister Reinsalu pöördumine: Ossinovski ei saa mind ja Isamaad põlvili suruda!
16.10.2018
Sotsid: koos Reinsaluga pole valitsuses võimalik edasi minna
16.10.2018
Politoloog: ÜRO rändelepe ei ole nii tähtis, et viia valitsuse lagunemiseni
16.10.2018
Loe valitsuses kriisi tekitanud ÜRO ränderaamistiku täisteksti