Poliitika

Sotsid: koos Reinsaluga pole valitsuses võimalik edasi minna (22)

Toimetas Silja Ratt, 16. november 2018 13:22
Jevgeni OssinovskiFoto: Martin Ahven
Kell 13 vastas Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski riigikogu valges saalis ajakirjanike küsimusele ning tõdes, et sotsid juhivad valitsuses Eesti välispoliitikat enda põhimõtetest lähtuvalt ning kui rändeleppe küsimuses ühist seisukohta ei leita, on vaja astuda uusi samme. Samas ei kinnitanud Ossinovski, et sotsidel oleks plaanis koalitsioonist lahkuda.

Ossinovski rääkis, et pinged Isamaa ja kõigi teiste erakondade vahel on kestnud juba pikemat aega. Ta lisas, et Urmas Reinsalu (Isamaa) sai nii-öelda kollase kaardi juba aasta alguses (Reinsalule avaldati jaanuaris umbusaldust toim.), kuid eile juhtunu oli viimane piisk karikasse.

Üks Sotsiaaldemokraatide kõrgelseisev liige rääkis Õhtulehele, et sotside eesmärk on taastada valitsuse töörahu, aga see on võimalik ainult siis, kui Eesti julgeolekut ja mainet kahjustanud ning jultunult valetanud Reinsalu lahkuks, kuna sellise inimesega ei ole võimalik Eesti riiki juhtida.

Ühtlasi ootavad sotsid peaminister Jüri Ratase seisukohta juhtunu suhtes. 

"Sotside jaoks on tegemist väärtuskonfliktiga. Esimest korda 27 aasta jooksul kahjustati Eesti välis- ja julgeolekupoliitilisi huve."

Samal teemal

Isamaa erakonna liikmed ei taha jällegi Reinsalust valitsuses loobuda, kuna ta on võimekas inimene.

Ränderaamistikku ei toetata

Valitsus otsustas reedel pärast pikka arupidamist, et ei toeta ÜRO globaalset ränderaamistikku. Välisminister Sven Mikser tegi kabinetinõupidamisel ettepaneku, et valitsus avaldaks toetust ÜRO globaalsele ränderaamistikule. Justiitsminister Urmas Reinsalu aga pani ette, et valitsus seda toetust ei annaks. Valitsus ei leidnud kabinetis toimunud arutelu käigus ränderaamistiku küsimuses üksmeelt. „Koalitsiooni luues leppisime me kokku, et langetame otsuseid konsensuslikult. Seda konsensust me täna kahjuks ei saavutanud,“ lausus peaminister Jüri Ratas neljapäeval.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee