Eesti uudised

LIIKLUS GONSIORI TÄNAVAL RAHULIK: ühissõidukirajal kulgevad nii autod kui bussid (6)

Liina Hallik | Video: Martin Ahven, 16. november 2018 13:46
Autojuhid ei lase end Gonsiori tänava uuest liikluskorraldusest häirida: liiklus hetk enne ja pärast suunamuutust päev pärast tee pidulikku avamist Foto: Martin Ahven
Gonsiori tänava avamisele järgneval päeval toimis liiklus uuel muutsuunarajaga teel ladusalt. Liiklusmärke eirates sõitsid autojuhid rahulikult nii kesklinna kui ka Lasnamäe suunas. Kui muutsuunarajal põles soovitud suunas sõitmiseks punane tuli, liiguti mööda ühissõidukirida. 

Seega ei põhjustanud ka keskpäevane suunavahetus erilist paanikat. Helges üksmeeles kulgesid ühissõidukiradadel nii auto- kui bussijuhid. Ühissõidukirajalt esimesel võimalusel paremale pöörama ei kiputud ning riskialtimad juhid võitsid ette ka vasakpöördeid. Muutsuunarajal suutsid kõik liiklejad õige suuna tuvastada ning kokkupõrkeid ei toimunud. 

Ohtlik olukord tekkis poole tunni jooksul vaid korra, mil pärast südapäeva kesklinna poole sõita sooviv autojuht muutsuunarajal punast tuld nägi, mispeale ta ärevusse sattus ning ei keeranud mitte bussirajale nagu kõik teised, vaid püüdis end Hiltoni hotelli ette pressida. Vastassuunas liikunud sõiduk suhtus aga olukorda rahulikult ning ähmi täis sõidukijuht pääses soovitud teele. 

Sõit Gonsiori tänava muutsuunaga rajal tee avamispäeval Foto: Martin Ahven

Samal teemal

16.10.2018
ÜKS KÜSIMUS | Kas muutsuunafoori näol on üldse tegemist kehtiva liiklusmärgiga?
15.10.2018
ÕL VIDEO JA GALERII | Taavi Aas paugutas Gonsiori tänava lahti
14.07.2018
ÕL VIDEO | Linnapea Taavi Aas tuli õue ja vaatles üles kaevatud Tallinna tänavaid
25.06.2018
Taavi Aas | Tallinna põhimõte on lihtne: vähem autosid kesklinna