Eesti uudised

Kitseaed sai uue ilme 

Linnaleht, 16. november 2018 11:40
Jaan Koorti skulptuur „Metskits“ Kitseaias. Foto: Kesklinna valitsus
Kolmapäeval avati vanalinnas Nunne tänava ääres asuv Kitseaed, millest on uuendustööde tulemusena saanud mõnus puhkekoht.

Väike haljasala, mida Jaan Koorti skulptuuri „Metskits“ järgi kutsutakse Kitseaiaks, ning selle kõrval asuva hoone otsasein ja Toompea tugimüür said värske ilme. Ehitustöid tegid Bau Ehitus Grupp ja Kivisilla. Taastati tänavalt aeda viinud trepid ja jalgrajad, rajati uus haljastus ja valgustus ning paigaldati pingid. Skulptuur tõsteti koos alusega üles ning seisab nüüd senisest meeter kõrgemal ja on paremini vaadeldav. Tehtud tööde järel näeb haljasala välja umbes samasugune nagu pool sajandit tagasi. Tookord paigaldati samuti pingid ja rajati trepid, kuid likvideeriti need 1980. aastatel.

Skulptor Jaan Koort modelleeris „Metskitse“ 1927. aastal ning valas sellest kolm pronksskulptuuri: üks asub Moskvas Tretjakovi galeriis, teine Eesti Kunstimuuseumis ja kolmas Tallinna linnamuuseumis. Viimane seisis 1930. aastast alates 60 aastat Kitseaias, kus aga langes mitmel korral rüüstajate ohvriks. Seetõttu on seal nüüd koopia.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee