Krimi

GALERII JA VIDEO | Viljandis leiti taksojuht vereloigust, politsei tabas teda rünnanud röövlid (56)

Toimetas Silja Ratt, 16. november 2018 12:57
Ründajad tungisid taksojuhile kallale ning jätsid mehe abitus seisundis mahaFoto: Kenno Soo
Ööl vastu reedet rünnati Viljandimaal taksojuhti, kes sai tõsiseid tervisevigastusi. Nüüdseks on taksojuhti rünnanud noorukid politseioperatsiooni käigus tabatud.

Täna hommikul sai politsei teate, et Pärsti vallas avastasid kohalikud elanikud lasteaia lähistelt asfaldilt vereloigud ja mitmeid kahtlaseid esemeid. Sündmuskohale saadeti asja uurima patrull ja uurijad. Nende esmane hinnang oli, et tegu võib olla kuriteopaigaga.

Nimelt rünnati öösel taksojuhti, kes praegu haiglas viibib. Õnneks pole mehe elu ohus. Praeguse seisuga on kindel, et taksojuhti peksti. Kas teda ka pussitati, pole veel päris kindel.

Samas laekus kella 8.30 paiku politseile väljakutse, et läbi Kolga-Jaani kihutab Viljandi suunas üks sõiduk, kes teeb ohtlikke manöövreid. Masinat saadeti otsima samuti politseipatrull. Kella 8.50 ajal otsitavat Mercedest nähes andis politsei sõidukijuhile peatumismärguande, kuid juht eiras seda ning kihutas Viljandi suunas edasi. Pikki Viljandi-Põltsamaa teed põgenedes põhjustas Mercedese juht liiklusõnnetuse, rihtides mitut kõrvalist sõidukit, kuid peatumata kihutas sealtki edasi Viljandis asuva Tallinna tänava poole nii, et patrullid kaotasid masina hetkeks silmist.

Otsitava Mercedese avastas patrull kella 9 ajal Viljandist Ugala parklast, kust tunnistajate sõnul olid äsja kolm meest surnuaia suunas ära jooksnud. Mahajäetud Mercedeses oli 60aastane taksojuht, keda oli rünnatud ja röövitud. Ta viidi haiglasse, tema seisund ei ole eluohtlik. Esialgsetel andmetel rünnatigi sama taksojuhti Pärsti vallas, kust leiti vereloigud. Kõik täpsemad üksikasjad on selgitamisel.

Viljandis ja selle lähiümbruses olid väljas suurendatud politseijõud, kes otsisid piirkonnast kuriteoga seotud isikuid. Tegu on kohalike noormeestega, kaks neist on politseile teada, kolmanda isik on selgitamisel.

Tabatud noormehed olid juba varem politsei huviorbiidis

Politseioperatsiooni tulemusena tabati kella 11.30 ajal Viljandis ühest korterist neli noormeest. Neist kolme, 15- ja 16-aastaseid on põhjust kuriteos kahtlustada. Neljanda, täisealise meesterahva võimalik seotus kuriteoga on selgitamisel. 

„Politseil õnnestus koguda kiirelt infot, kuhu kuriteos kahtlustatavad pärast sõiduki hülgamist võisid põgeneda ning kurjategijate liikumisteekonda markeeris ka sündmuskohal töötanud teenistuskoer. Ühtlasi laekus hädaabinumbril mitu vihjet, millest üks kinnitas kriminaalpolitsei kogutud teavet noorukite liikumissuunast ja võimalikust viibimispaigast Paalalinnas. Politsei piiras korteri sisse, sisenes jõudu kasutades ruumi ning tabas kolm kuriteos kahtlustatavat noormeest, kes olid end tualettruumi peitnud,“ kirjeldas Lõuna prefektuuri operatiivjuht Argo Turba.

Osa noormeestest on erinevate vara- ja isikuvastaste süütegude tõttu politseile varasemast tuttavad. „Oleme tänulikud helistajatele, kes jagasid vihjeid, et vägivallateo toime pannud noorukite tabamisele omalt poolt kaasa aidata. Need pingutused kandsid vilja: kurjategijad on arestimajas ning kellelegi kõrvalisele neist enam ohtu ei ole,“ kinnitas Turba. 

Politsei operatiivjuht lisas, et meedikud on kannatanu terviseseisundi põhjalikumalt üle kontrollinud. „Mehel on rohkelt vigastusi, mis on saadud peksmise tagajärjel, kuid õnneks ei ole need eluohtlikud,“ sõnas Turba. 

Praegu teadaolevalt ründas seltskond noorukeid taksojuhti ööl vastu tänast Pärsti vallas. Esmastel andmetel panid noorukid ründe järel viga saanud taksojuhi auto pagasiruumi ja sõitsid autoga piirkonnas ringi, kuni liiklejad märkasid kahtlaselt sõitvat autot ja andsid sest politseile teada. 

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Toomas Liiva sõnul on vaatamata nende vanusele kaks noort korduvalt politsei huviorbiidis olnud. „Prokuratuuri eesmärk on mõjutada kõiki õigusrikkujaid alati võimalikult personaalselt. Seda eriti alaealiste puhul, kaasates sotsiaal- ja haridussüsteemi, mis nendega edasi tegeleda saaks. Antud juhul on kaks kuriteos kahtlustatavat juba varem suunatud õppima erikooli, samuti on mõlema suhtes rakendatud kriminaalhooldust. Kahjuks näitab tänane, et see kõik ei ole neid noori õiguskuulekalt käituma suunanud ja kuritegude raskusaste on tõusnud. Seetõttu taotleb prokuratuur kohtult kahe kuriteos kahtlustatava noormehe vahistamist,“ ütles Liiva. 

„Kuigi selle juhtumi üksikasju veel selgitame, on selliste raskete kuritegude taga enamjaolt omakasu kõrval ka kambavaim ning liigne alkoholi või näiteks ka narkootikumide tarvitamine. Noored joovad koos alkoholi, kambavaimus kaob enesekontroll ja tekib plaan mõni inimene lihtsalt nii-öelda paika panna. Selline on üks levinuim stsenaarium, mis on teinud mitmest teismelisest jõhkra vägivallatseja,“ kommenteeris politsei operatiivjuht. 

Juhtumi üksikasju selgitatakse kriminaalmenetluses.