Eesti uudised

Kohus mõistis kahe auto süütaja vangi 

Siim Randla, 16. november 2018 07:12
Foto: TÕNU TALIVEE
Tartu maakohus saatis vangi mehe, kes pani koos kaaslasega põlema kaks autot, mis hävisid täielikult ja mille omanikud said tuhandeid eurosid kahju.

Süüdistuse järgi valas Vitali koos Dmitriga  tänavu 2. juunil kella 1.42 paiku Tartus Jaamamõisa 6 garaažiühistu juures bensiiniga üle Chevrolet Expressi salongi ja pani selle siis põlema. Seejärel valas Vitali bensiiniga üle BMW ja süütas selle. Tuli levis Ford Galaxyle. Chevrolet Express ja BMW hävisid täielikult. Mõlema auto puhul on kahjusumma 10 000 eurot. Põlengus hävinud Fordi omanikule tekitati 1500 euro suurune kahju. Samuti süüdistatakse Vitalit  26. detsembril 2017. aastal Tartu kauplusest mängukonsooli Playstation 4 varastamises.

Tartu maakohus mõistis talle aasta ja viiekuulise vangistuse, mida suurendati varasema maakohtu otsusega mõistetud karistuse ärakandmata osa, s.o kuue  kuu pikkuse vangistuse võrra. Dmitrile määrati aga kaheaastane tingimisi vangistus. Üks auto omanik  esitas Vitali ja Dmitri vastu tsiviilhagi 10 025 euro nõudes ja teine 11 780 euro nõudes. Kohus mõistis kahjud meestelt välja solidaarselt. 

Samal teemal

30.10.2018
ÕUDUSTE ÖÖ NÕMMEL: „Ma põlen! Ma põlen!“ hüüdis süütaja sihtmärgiks sattunud neiu
19.09.2018
Malla mõisa põleng oli süütamine? Krüptoraha eest mõisa ostnud soomlasest ärimehe minevikus on olnud teinegi tulekahju