Seisukoht

Seisukoht | Püstolid vööle (2)

Arvo Uustalu, ajakirjanik, 15. november 2018, 17:24
Äsja toimus Lõuna-Eesti öös järjekordne Leedu autovaraste bande jälitamisoperatsioon. Politseipatrull tegi seejuures teenistusrelvast kolm lasku õhku. Suuresti tänu sellele õnnestus üks pättidest seejärel ka vastu maad suruda. Kindlasti on see korravalvurite töövõit, kuid ka tõsine hoiatus vennasvabariigi kurikaeltele. Ehk siis, kui kehvasti läheb, võib adrenaliinirohke seiklus lõppeda ka vääritu surmaga võõrsil.

Ühes uudistesaates tõdeti, et politsei teeb hoiatuslaske väga harva. Aga võiks sagedamini. Kui pätt hakkab uttu tõmbama, siis ei saa käiku minna pelgalt põhjamaade pehme mudel – elektrišokirelvalask õhku. Rahva volitatud šerif peab ikka koldi kabuurist välja tõmbama. Tabatud autovaras on ea poolest poisiohtu, kuid on kriminaal. Kui pättidele mõjuks pelgalt taserisuts, siis võiksime kõik rahulikult magada.

Läänelikku demokraatiamudelit austaval ja seega seaduskuulekal inimesel pole vaja peljata, et politseinik tema poole püstolitoru suunab. Ja kui tõesti juhtus tööõnnetus, ja sihikule võetakse süütu inimene, siis ei pea ta korravalvurite pihta Waaksi kombel tuld avama. Piisab sellest, kui tõsta käed taeva poole. Kui süüd ei ole, saab eksituste komöödia kindlasti viisaka lahenduse.

Kaks aastat tagasi Viljandimaal toimunud Leedu autovaraste jälitamisoperatsiooni käigus sai üks varas ka haavata. Ju siis ei jõudnud sõnum veel tema kolleegidele päris kohale. Politseinikel on õigus ja kohustus kaitsta kaaskodanikke ja iseennast. Otsuse, kas politseiametnik tõmbab kabuurist välja hapukurgi, taseri või püstoli, teeb ikkagi pätt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee