Seisukoht

Seisukoht | Püstolid vööle 

Arvo Uustalu, ajakirjanik, 15. november 2018, 17:24
Äsja toimus Lõuna-Eesti öös järjekordne Leedu autovaraste bande jälitamisoperatsioon. Politseipatrull tegi seejuures teenistusrelvast kolm lasku õhku. Suuresti tänu sellele õnnestus üks pättidest seejärel ka vastu maad suruda. Kindlasti on see korravalvurite töövõit, kuid ka tõsine hoiatus vennasvabariigi kurikaeltele. Ehk siis, kui kehvasti läheb, võib adrenaliinirohke seiklus lõppeda ka vääritu surmaga võõrsil.

Ühes uudistesaates tõdeti, et politsei teeb hoiatuslaske väga harva. Aga võiks sagedamini. Kui pätt hakkab uttu tõmbama, siis ei saa käiku minna pelgalt põhjamaade pehme mudel – elektrišokirelvalask õhku. Rahva volitatud šerif peab ikka koldi kabuurist välja tõmbama. Tabatud autovaras on ea poolest poisiohtu, kuid on kriminaal. Kui pättidele mõjuks pelgalt taserisuts, siis võiksime kõik rahulikult magada.

Kaks aastat tagasi Viljandimaal toimunud Leedu autovaraste jälitamisoperatsiooni käigus sai üks varas ka haavata. Ju siis ei jõudnud sõnum veel tema kolleegidele päris kohale. Politseinikel on õigus ja kohustus kaitsta kaaskodanikke ja iseennast. Otsuse, kas politseiametnik tõmbab kabuurist välja hapukurgi, taseri või püstoli, teeb ikkagi pätt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee