Eesti uudised

Elurikkuse Erakond edastas kohtule registreerimisavalduse: see on suur asi, et üle 500 inimese kahe kuuga kokku tuli! (12)

Annika Erg, 15. november 2018 17:15
Toomas TrapidoFoto: Aldo Luud
Elurikkuse Erakond andis Tartu maakohtu registriosakonnale üle dokumendid, mis on vajalikud erakonna asutamiseks.

Elurikkuse Erakonna juhatuse liige Toomas Trapido ütles Õhtulehele, et avaldus sai sisse antud kolmapäeva õhtul.

Samal teemal

"Meil on hetkel 525 liiget ja nad on kogunenud sisuliselt kahe kuuga," rõõmustas Trapido. "See on suur asi, et üle 500 inimese kahe kuuga kokku tuli. Selles ei saanud ju päris kindel olla, kas see lumepall veerema hakkab või mitte. Aga ta ikkagi hakkas. Selle etapi üle on loomulikult väga hea meel."

"Kohati ma ütleks, et selline maa sool. Erinevatest põliskogukondadest on palju inimesi ehk siis Võrumaalt, Setumaalt, Mulgimaalt. See on võibolla üks grupp. Hariduse - kogukonnakoolide ja ülikoolidega - seotud inimesi on palju. Loomulikult loodushoiuga seotud inimesi on terve hulk, looduskaitsjaid ja teadlasi," kirjeldas Trapido liitujaid. "Sellised ärksa loomuga inimesed on ja selles mõttes on mul hea tunne. Selle 500 või rohkema inimesega saab kõiksugu huvitavaid ja edasiviivaid asju teha."

Trapido hinnangul on uue erakonnaga liitumise üheks impulsiks nö alt-üles põhimõte, kus nad püüavad teha otsedemokraatlikku erakonda.

"Tehniliselt tähendab see seda, et oleme juba esimesi samme teinud, et tööle panna digiplatvorm. Nö tavaline erakond otsustab asju üldkogul ja volikogul, kuid tahes tahtmata saavad need harva toimuda ja paljusid asju ei jõuta seal läbi arutada. Meie mõte on selles, et digiplatvorm töötab 24 tundi ööpäevas ja seetõttu on võimalik palju rohkem programmilisi küsimusi võimalikult paljude inimestega arutada ja otsustada," seletas Trapido.

Inimesi köidab uue erakonna juures eriti loodushoiu ja ökoriigi teema: "Selles osas on meil kogunenud väga tugev kompetents inimeste näol." Trapido sõnul tõmbab inimesi ka hariduse uuendamise idee ning piirkondlike kultuuride ja keelte elujõulisuse edendamine.

Elurikkuse Erakond plaanib valimistele minna täisnimekirjaga ja see on Trapido sõnul järgmine suur väljakutse.

"Esimese etapi läbisime edukalt, kuid kõigepealt ootame ära registreerimise ja püüame enne õhtut mitte üleliia hõisata. Aga see annab kõvasti kindlust. Tuleb kõvasti tööd teha ja eesmärk on ikkagi need 125 inimest nimekirja saada. Osades piirkondades hakkab meil juba looma, aga osad on kindlasti veel sellised, kus tuleb kõvasti tööd teha," tunnistas ta.

Samal teemal

03.00.2019
Elurikkuse Erakonna asutajaliige Anzori Barkalaja astus erakonnast välja
07.11.2018
Elurikkuse Erakond sai oma liikmed ka roheliste hulgast
24.10.2018
Ega mitte radikaalid?! Elurikkuse erakonnal ei õnnestunud esimese hooga pangakontot luua
13.10.2018
SUUR ÜLEVAADE: vaata, kes on erakondade esinumbrid riigikogu valimistel!