Sisuturundus

Haabersti kogub koduostjate seas populaarsust 

Aurora Nova, 27. november 2018, 10:09
Korterite müügitehingute arvu tõus ja uute elamute kerkimine kinnitavad, et Haabersti on saanud üheks kiiremini arenevaks ja koduostjate seas hinnatumaks elupiirkonnaks Tallinnas. Eelmisel aastal esimesi elanikke tervitanud Aurora Park ja peagi valmiv uusarendus Aurora Nova on toonud asumisse aga täiesti uue elukeskkonna ja -standardi.

Kaasaegne infrastruktuur järve ääres

Eesti juhtiva kinnisvaraarendaja Endoveri müügidirektori Marko Männimetsa sõnul on tegemist omanäolise piirkonnaga, mis areneb jõudsalt. „Tallinna asumite vahel käib suur võidujooks. Haabersti teeb nende seas kiiret spurti. Näeme, et kortereid ostetakse linnaossa aina enam. See on ka loogiline, kuna viimastel aastatel on piirkonnas väga palju toimunud. Seal on Tallinna üks suurimaid, Rocca al Mare kaubanduskeskus, koolid-lasteaiad, vaba aja veetmise keskused ja spordiklubid. Ei saa mainimata jätta ka uhiuut Haabersti viadukti, mis on loonud kiire ja kaasaegse ühenduse nii südalinna kui lähedalasuvate piirkondadega. Kui nüüd mõtlema hakata, siis ei ole Tallinnas väga palju selliseid kohti, kus üheaegselt on lähedal nii mets, mererand kui ka järv, samas kestab teekond südalinna vaid kümme minutit,“ kirjeldab Männimets arenguid.

Moodsad korterelamud muudab ainulaadseks astmeline arhitektuur ning läbimõeldud avar planeering. Rõdud ja katuseterrassid on paljudele just see nüanss, mis teeb elupaigast tõelise kodu.

Kodu roheluses koos kõige eluks vajalikuga

„Oleme mõistnud, et kaugeltki ei ole tähtis vaid ägeda siseviimistlusega korter ja hea  planeering. Inimesed hindavad ka asukohta ja lisaväärtusi, mida elupaik pakub. Paljudele on oluline, et kodu ümbruses oleks loodust, avarust ja õhku – rahulik ümbrus, kus linnakärast eemale saaks. Sellise tervikliku elukeskkonna loomise oleme eesmärgiks võtnud ka uusarenduses Aurora Nova, kus kompleksi ümbritseb turvaline, rohelust pakkuv ja mitmekesiseid vaba aja veetmise võimalusi pakkuv õueala, mille kujundamisel on mõeldud nii täiskasvanutele, lastele kui ka lemmikloomadele,“ jutustab Männimets.

Sarnane lahendus on ka arenduse sõsarprojektis, 2017. aastal valminud Aurora Pargis – seal on elanike jaoks loodud multifunktsionaalne vaba aja park korv- ja jalgpalliplatsi, skatepark´i ja mängualade ning puhke- ja grillnurkadega. „Aurora Park oli Endoveri esimene projekt Haaberstis, mis võitis kohe paljude koduomanike südamed. City24.ee lehel toimunud hääletuse põhjal valiti Aurora Park rahva lemmikuks uusarenduseks, mis omakorda kinnitab asumi menu ja Endoveri poolt valitud õigeid suundi terviklike elukeskkondade loomisel,“ lisab Männimets.

Selleks, et hoovis jätkuks ruumi vaba aja tegevusteks igas vanuses elanikele, on sõidukitele loodud maa-alune parkla. Õueala on autovaba.

Eelmisel aastal valminud Aurora Pargis elav Raido on nõus, et sealne keskkond on looduslähedust soovivatele elanikele sobiv. „Rohelust on ikka rohkem kui mujal linnas ja mul on hea meel, et seda on siin võimalikult palju säilitatud. Minu jaoks on oluline, et kodu ümber oleks õueala. Hindan ka isikliku parkimiskoha võimalust ja seda, et lapsed saaks hoovis mänguväljakul aega veeta. Mitmed tuttavad on pargi ilu ja võimalusi kiitnud,” räägib Raido. „Meile on oluline ka, et ratastooliga pääseks takistusteta kortermajja, mis eeldab astmevabu sissepääsusid ja lifti olemasolu. See võimalus meil Aurora Pargis elades on.”

Ta lisab, et nende pere on Haaberstis elanud juba kümme aastat ning kindlasti on üks määravaid põhjuseid selle hea infrastruktuur. „Kuna töötame samas piirkonnas ja järeltulijad käivad siin lasteaias, siis ei kulu liigselt aega teise linnaotsa sõitmisele,” toob Raido välja Haaberstis elamise eeliseid.

Moodsad korterelamud muudab ainulaadseks astmeline arhitektuur ning läbimõeldud avar planeering. Rõdud ja katuseterrassid on paljudele just see nüanss, mis teeb elupaigast tõelise kodu.

Perede ja tervisesportlaste lemmik

Peagi valmiv Aurora Nova paistab silma oma läbimõeldud ja tervikliku lahenduse poolest. „Kuigi satud looduse keskele, siis tervitavad koduomanikku moodsad korterelamud, mille muudavad ainulaadseks ehitiste omanäoline astmeline arhitektuur ning nutikalt läbimõeldud avar planeering. Kõigil majadel on valgusküllased rõdud ja terrassid, mis on paljudele koduotsingul määravaks kriteeriumiks,“ kirjeldab Männimets. 

„Kindlasti kogub uusarendus populaarsust perede seas, kuna asupaik on lastele ja vanematele mugav ja turvaline. Maju ümbritseb rohke haljastuse ja maitseka kujundusega  kinnine sisehoov, kuhu autod ei pääse. Sõidukitele on mõeldud eraldi maa-alune parkla. Rohkem ruumi jääb mänguväljakute ja vaba aja veetmise alade jaoks. Samuti on mõeldud vankrite ja jalgrataste hoiustamisele, mille jaoks on majades eraldi ruum,“ selgitab Männimets.

Selleks, et hoovis jätkuks ruumi vaba aja tegevusteks igas vanuses elanikele, on sõidukitele loodud maa-alune parkla. Õueala on autovaba.

Huvitava lahendusena on Aurora Novas ka lemmikloomade pesemiseks mõeldud ala. „Nii saab metsajalutuskäigult tulnud neljakäpaline enne tuppa minekut puhtaks ning korterit ei pea nii tihti koristama,“ tõdeb Männimets.

Tervislikke eluviise hindavatele inimestele pakub piirkond samuti rohkelt võimalusi. Majast välja astudes on mõne minuti kaugusel kergliiklusteed ja jooksurajad, populaarsed Harku jooksu- ja suusarajad, MyFitness spordiklubi, Rocca al Mare tennisekeskus ja Škoda jäähall.

„Neil, kes on hetkel unistuste kodu otsinguil, tasub Haaberstil silm peal hoida. Lähiaastatel huvi ei vaibu, vaid suureneb. Aina arenev linnaosa kasvatab tulevikus soetatud kinnisvara väärtust ning on seetõttu hea investeering,“ kinnitab Männimets.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee