Eesti uudised

GALERII | Kaitseväe juhataja Terras sai ameeriklastelt kõrge sõjalise autasu (1)

Toimetas Silja Ratt, 15. november 2018 12:01
Autasu üleandmineFoto: USA kaitseministeerium
Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras kohtus oma ametivenna, Ameerika Ühendriikide staabiülemate ühendkomitee esimehe kindral Joseph Dunfordiga, kes annetas talle USA relvajõudude teeneteordeni komandöri klassi.

Kindral Dunford tänas kaitseväe juhatajat Myer-Hendersoni sõjaväebaasis peetud tseremoonial tema ametiajal tehtud edusammude eest Ameerika Ühendriikide ja Eesti kahepoolses kaitsekoostöös. Relvajõudude teeneteordeni komandöri klassi annetatakse Ameerika Ühendriikides silmapaistva teenistuse ja saavutuste eest.

Samal teemal

„Teeneteordeni annetamine Eesti kaitseväe juhatajale on tunnustus kõigile Eesti veteranidele, kes on koos Ameerika Ühendriikide sõjaväelastega viimase 15 aasta jooksul õlg õla kõrval erinevatel operatsioonidel teeninud,“ ütles kindral Terras.

Staabiülemate komitee esimees kinnitas tseremoonial pühendumist Euroopa kaitsele, soovides et seda liitlaste poolt kahtluse alla ei seataks.

Kaitseväe juhataja osales Washingtonis Eesti saatkonnas korraldatud kaitseväe sajandale aastapäevale pühendatud vastuvõtul. „Kaitsevägi on sama vana kui meie vabariik. Värskelt looduna sai kaitsevägi tuleristsed palju suurema ja ülekaalukama vastase vastu, kuid koos oma liitlastega suutsime me peatada Nõukogude Venemaa pealetungi ja nad Eesti piiridest tagasi lüüa. Vabadussõda oli ellujäämiskatsumus meie riigile ja kaitseväele,“ ütles kindral Terras.

Samuti pidas kindral Terras kõnel Atlantic Council mõttekojas ja osales paneelarutelul ning esines küberkonverentsil CyCon.   

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee