Eesti uudised

GALERII | Kaitseväe juhataja Terras sai ameeriklastelt kõrge sõjalise autasu (1)

Toimetas Silja Ratt, 15. november 2018 12:01
Autasu üleandmineFoto: USA kaitseministeerium
Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras kohtus oma ametivenna, Ameerika Ühendriikide staabiülemate ühendkomitee esimehe kindral Joseph Dunfordiga, kes annetas talle USA relvajõudude teeneteordeni komandöri klassi.

Kindral Dunford tänas kaitseväe juhatajat Myer-Hendersoni sõjaväebaasis peetud tseremoonial tema ametiajal tehtud edusammude eest Ameerika Ühendriikide ja Eesti kahepoolses kaitsekoostöös. Relvajõudude teeneteordeni komandöri klassi annetatakse Ameerika Ühendriikides silmapaistva teenistuse ja saavutuste eest.

Samal teemal

„Teeneteordeni annetamine Eesti kaitseväe juhatajale on tunnustus kõigile Eesti veteranidele, kes on koos Ameerika Ühendriikide sõjaväelastega viimase 15 aasta jooksul õlg õla kõrval erinevatel operatsioonidel teeninud,“ ütles kindral Terras.

Staabiülemate komitee esimees kinnitas tseremoonial pühendumist Euroopa kaitsele, soovides et seda liitlaste poolt kahtluse alla ei seataks.

Kaitseväe juhataja osales Washingtonis Eesti saatkonnas korraldatud kaitseväe sajandale aastapäevale pühendatud vastuvõtul. „Kaitsevägi on sama vana kui meie vabariik. Värskelt looduna sai kaitsevägi tuleristsed palju suurema ja ülekaalukama vastase vastu, kuid koos oma liitlastega suutsime me peatada Nõukogude Venemaa pealetungi ja nad Eesti piiridest tagasi lüüa. Vabadussõda oli ellujäämiskatsumus meie riigile ja kaitseväele,“ ütles kindral Terras.

Samuti pidas kindral Terras kõnel Atlantic Council mõttekojas ja osales paneelarutelul ning esines küberkonverentsil CyCon.   

Samal teemal

04.11.2018
GALERII | Kindral Riho Terraselt võtab vabariigi kaitsja lipu üle kindralmajor Martin Herem
04.11.2018
Ametist lahkuv kindral Terras: suurim oht on Aafrika demograafiline plahvatus
24.09.2018
Kindral Terras: nüüd usub Putin NATO-sse rohkem kui viie aasta eest
26.08.2018
GALERII | Ühendkuningriigi kaitseväe juhataja asetäitja külastas Eestit