Eesti uudised

GALERII | Rändeleppe vastased kogunesid valitsuse ette piketeerima (21)

Kadi Raal, 15. november 2018 11:27
EKRE korraldatud pikettFoto: Martin Ahven
Täna hommikul kogunes Stenbocki maja ette ÜRO rändeleppe vastu meelt avaldama umbes 30 kuni 40 inimest.  Valitsus pidas samal ajal istungit Õpetajate Majas Raekoja platsil, kus sada aastat tagasi alustas tööd Eesti Ajutine Valitsus. 

Välisministeerium kinnitab, et detsembris Marokos vastuvõtmisele tuleva ränderaamistikuga ei avata mitte ühtegi piiri, riikidele ei panda ühtegi kohustust migratsioonipoliitika elluviimisel ning riikidel säilib täielik suveräänsus. Lisaks toonitab ministeerium, et ÜRO rändelepe pole juriidiliselt siduv ehk isegi kui Eesti seda toetab, ei ole me millekski kohustatud.

Ent meeleavalduse korraldanud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond näeb asja teisiti. Eile kirjutas Õhtuleht, et kolmapäevases valitsuse infotunnis avaldas Martin Helme muret, et Eesti kohtusüsteem võib rändeleppe võtta tulevikus kohtuotsuste motiveerivaks aluseks ning Mart Helme uuris, ega leppest või saada vahend, mille abil saab tulevikus kehtestada piiranguid migratsiooni- ja rassiteemadel rääkimisele. 

Samal teemal

19.11.2018
Mart Meri rändeleppest: "Allakirjutamata jätmisega annab Eesti märku, et ta ei soovi olla kaugemale tulevikku ettevaatavate riikide peres"
19.11.2018
GALERII | Sotsid arutasid koosolekul, kas viia rändeleppe küsimus riigikokku
16.11.2018
Asekantsler Teesalu: esimene variant rändeleppest kiideti heaks juba 2001. aastal
15.11.2018
VALITSUS LAGUNEB? Mikser: „Poliitilist koostööd ja ühismeelt selles valitsuses enam ei ole.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee