Eesti uudised

Väikese Martini juhtum ajendas seadusemuudatuse 

Toimetas Silja Ratt, 15. november 2018, 10:37
Urmas Reinsalu Teet Malsroos
Justiitsministeerium laiendab oluliselt nende inimeste ringi, keda vanemliku hoolitsuseta lapsele eestkostjaks määrata võib. Sellega lahendatakse oluline hooldusõigust puudutav kitsaskoht.

Justiitsminister Urmas Reinsalu ütleb, et kitsaskoha tõi esile ajakirjandusest teada väikese Martini juhtum. „Seni kehtiva seaduse järgi on õigus kohtuotsust vaidlustada üksnes lapse vanematel või vanavanematel, samuti kohalikul omavalitsusel. Kui nemad lapsel puuduvad, nagu väikese Martini juhtumis, ei saa keegi lapse sugulastest või muudest lähedastest tema õiguste eest seista. Seadusemuudatusega on edaspidi võimalik taotleda eestkostet inimesele, kellel on lapsega piisav emotsionaalne side,“ sõnas Reinsalu.

„Lapse puhul on keeruline selgeks teha, keda ta oma usaldusisikuks nimetada soovib, seetõttu on lapse huvides mõistlikum, et ka inimene, kes pole talle veresugulane, saaks võimalusel taotleda eestkostet. Seda näiteks olukorras, kus laps on selle täiskasvanuga koos elanud või on see näiteks tema ristivanem,“ märkis justiitsminister.

„Igaljuhul on selline seaduselünk, nagu oli väikese Martini juhtumis, kus tädi, kes soovis Martinit oma peres kasvatama hakata ja seda teha ei saanud, lubamatu ja see muudatus oli hädavajalik,“ kinnitas Reinsalu.

Samal teemal

2. oktoober 2018, 08:37
Mustamäe lastekaitse juht ründab väikese Martini peret meedias
26. september 2018, 07:43
Martin võis ollagi mõeldud lapsendamiseks ehk Tallinna lastekaitseametnike topeltmäng
20. september 2018, 17:35
Linn: väikese Martini juhtumiga tegelenud lastekaitsjad ametikohal jätkata ei saa
20. september 2018, 13:28
Turvakodus elanud väike Martin jäi kohtu otsusel tädi perre, lapsendamisest lahutas vaid mõni tund

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee