Maailm

LAIBARÖÖVEL: mees kasutas surnud naabri pangakaarti, et ligi 7000 euro eest pitsat osta 

Toimetas Greete Kõrvits, 15. november 2018 08:08
Pitsa on küll jube maitsev, aga mitte väärt surnud naabri tagant varastamist!Foto: Reuters/Scanpix
Marie Conloni naabrid polnud oma korteris üksinda elavast vanaprouast, kui järele mõtlema hakkasid, õieti juba paar aastat midagi kuulnud. Viimati nägid nad teda 2015. aastal. Kuid siiski oli üks naaber, kes teadis kõik see aeg, et eraklik Marie on surnud, ning kasutas ka võimalust mammi maist vara kulutada.

Marie Conloni surnukeha avastasid politseinikud 2017. aasta oktoobris, kui tema Belfasti korterisse sisse murdsid. Naabrid polnud üksildast vanainimest juba ligi kolm aastat näinud. Viimati nähti prouat trepikojas 2015. aasta alguses. Tal polnud ei meest ega lapsi, nii jäigi tema nukker ja üksildane surm kõigile märkamata.

Kõigile peale ühe naabri. 24aastane Robert Sharkey tunnistas hiljuti kohtus, et murdis vanaproua korterisse sisse, varastas sealt sularaha, paar väiksemat eset ning mutikese pangakaardi. Korteris lebavast surnukehast ta kellelegi ei teatanud.

Marie Conloni pangakaardiga tasus Sharkey oma elektriarvetest tekkinud võlad (328 eurot), laadis oma telefonile kõneaega (1186 eurot) ja ostis supermarketist süüa (3775 eurot). Ilmselgelt on noormees aga suur pitsafänn, sest ülekaalukalt kulutas ta Marie raha kõige rohkem pitsarestorani Domino's einelates: nimelt 6895 euro väärtuses.

Sharkey eitab, et varastas ka teise pangakaardi, seega pole kohtupidamine tema üle veel lõppenud, kuniks saab välja selgitatud, kas teda saab ka selle eest süüdi mõista.

Marie Conloni maised jäänused sängitati mulda eelmise aasta 19. oktoobril.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee